مراقبت از پستان برای جلوگیری از مشکلات و عوارض بیماری های پستان

زنان در طی مراحل زندگی خود ممکن است تغییرات مختلفی را در پستان خود مشاهده کنند. چنین تغییراتی در مواردی مانند یائسگی ، تغذیه با شیر مادر، چرخه قاعدگی و بارداری و غیره به وجود می آیند . در طول این تغییرات هورمونی، زنان ممکن است با مشکلات مواجه شوند. بنابراین مهم است که مراقبت از پستان را برای جلوگیری از چنین مشکلات و عوارض بیشتری انجام دهیم.

 

مراقبت از پستان

 

باید به صورت مرتب پستان ها را چک کنید. علائم مرتبط با مشکلات سینه عبارتند از درد، خارش، ناراحتی، احساس سوزش، تخلیه غیر معمول از نوک پستان و تورم در پستان و غیره.

علل مرتبط با مشکلات سینه عبارتند از: ماستالژی، کیست پستان ، آدنوم فیبروییدی و غیره.

 

درمان های گیاهی برای مراقبت از پستان :

روغن گل پامچال :

روغن گل پامچال برای درمان مشکلات پستان مفید است.روغن گل پامچال یکی از داروهای طبیعی است که در کاهش علائم قبل از قاعدگی مفید است . روغن گل پامچال شامل اسید های چرب ضروری است که در تنظیم تعادل هورمون ها در زنان کمک می کند. این درمان گیاهی همچنین  به تسکین درد ملایم پستان کمک می کند . این یک درمان سنتی برای مراقبت از پستان است که از دوران باستان استفاده می شده است. همچنین مشخص شده است که استفاده از روغن گل پامچال بر سینه به کاهش درد سینه کمک می کند.

 

مراقبت از پستان

 

زغال اخته :

زغال اخته یک گیاه دارویی است که برای تقویت پستان مفید است . این گیاه شامل فیتواستروژن هایی است که در بهبود تولید هورمون رشد در بدن مفید هستند.این درمان در مراقبت از پستان مفید استو باعث افزایش تولید شیر در مادران میشود. زیرا به بهبود تولید پرولاکتین و بهبود جریان استروژن کمک میکند. زنان از تمام گروه های سنی می توانند از این گیاه استفاده کنند. این گیاه نیز به شکل کپسول موجود است.

 

قاصدک :

قاصدک یک گیاه دارویی مفید در درمان مشکلات پستان است.  به عنوان یک دیورتیک طبیعی عمل می کند و می تواند به شکل چای و کپسول مصرف شود.چای را می توان از فرم پودر ریشه قاصدک تهیه کرد . دو تا سه قاشق چای خوری از شکل پودری ریشه قاصدک را به یک فنجان آب اضافه کنید. حدود ۱۵ دقیقه خیس و سپس مصرف کنید.

 

مراقبت از پستان

ویتامین E :

ویتامین E را می توان برای مراقبت از پستان استفاده کرد . همچنین می تواند در ترکیب با ویتامین B6 برای جلوگیری از درد پستان استفاده شود. می توان آن را به صورت مکمل مصرف کرد. منابع ویتامین E عبارتند از آجیل، جو، گندم و غیره. ویتامین B6 را می توان با استفاده از گوشت آوکادوو، اسفناج دریافت کرد. بنابراین، این ویتامین ها را می توان در رژیم غذایی قرار داد. هر دوی این ویتامین ها برای مراقبت از پستان مناسب است.

 

مترجم یک دکتر

منبع : natural-homeremedies.com

ارسال شده در تاریخ 12 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع زنان و زایمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 837 بازدید

مراقبت از پستان برای جلوگیری از مشکلات و عوارض بیماری های پستان
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است