ماساژ درمانی / مزایای استفاده از ماساژ درمانی برای سلامتی

باید به ماساژ درمانی  به عنوان ابزار دیگری جهت حفظ سلامتی در جعبه ابزارتان بیندیشید. هرگونه افکار در این زمینه را رها کنید. که ماساژ تنها راهی است. برای احساس خوشی و لذت و فرو رفتن در ناز و نعمت. در حقیقت، ماساژ می تواند ابزار بسیار قدرتمندی باشد. ماساژ به شما کمک می کند. مسئولیت حفظ سلامتی و رفاه خود را برعهده بگیرید.

ماساژ درمانی منظم مزیت های بسیار زیادی دارد. با این حال، برای اینکه موثر واقع شود. باید به طور منظم انجام گیرد. مانند رژیم غذایی و ورزش.

 

فواید ماساژ درمانی

 

فواید ماساژ درمانی :

رها شدن از استرس :

  • یکی از مهم ترین ویژگی های ماساژ درمانی منظم کاهش استرس است. ماساژ نمی تواند منشا استرس را از بین ببرد. اما قطعا موجب تخفیف علایم ناشی از استرس می گردد. ماساژ به شما کمک می کند. ریلکس کرده و خود را از تنش ها و فشارهایی که ذهن روی جسم اعمال می کند. رها سازید.

 

کنترل اضطراب :

  • برخی افراد بسیار مضطرب هستند. که ممکن است موجب تداخل در روند زندگی گردد. ماساژ درمانی به کاهش نشانه های اضطراب از طریق ریلکسیشن کمک می کند. اضطراب ممکن است موجب سفت شدن و تنش بدن گردد. ماساژ به آرامش ذهن و رهایی از افکار منفی کمک می کند.

 

کاهش درد :

  • ماسا ژ راهی طبیعی جهت کاهش و تسکین درد است.

 

سفتی بدن :

  • بدن ما به دلایل متعدد سفت و خشک می شود. ممکن است دلیل آن نشستن طولانی مدت یا کار سخت باشد. عضلات بدن ما سفت و سخت شده و شروع به درد می کنند. ماساژ آن ها به بازگشت انعطاف پذیری و کاهش سفتی عضلات نرم شدن بافت های آن مناطق کمک می کند.

 

گردش خون :

  • بسیاری از ماساژها ممکن است. بسیار تقویت کننده باشند. که به بهبود گردش خون بدن کمک می کند.

 

تقویت سیستم ایمنی بدن :

  • ماساژ به طرق مختلف برای سلامتی بدن مفید است. از جمله موجب التیام و تقویت ایمنی بدن می گردد.

 

ارسال شده در تاریخ 6 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع سلامتی | 830 بازدید

ماساژ درمانی / مزایای استفاده از ماساژ درمانی برای سلامتی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است