لابیا پلاستی / جراحی زیبایی واژن(عمل لابیاپلاستی)، روش جراحی

هدف اصلی لابیا پلاستی در واقع تغییر سایز در لبه های واژن می باشد . این جراحی به دلیل اقدام بر روی یکی از قسمت های مهم بدن بسیار حساس است. اگر توسط متخصص غیر حرفه ای انجام شود ممکن است عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

در بعضی از اوقات به دلیل ناراضی بودن افراد از لبه های واژن خواهان تغییر در شکل آن می باشد . ممکن است به علت های متفاوت فرد از شکل لابیای بدن خود ناراضی باشد.  به عنوان مثال اینکه فرد در هنگام نزدیکی جنسی احساس درد کن.  یا سایز آن به حدی باشد که در هنگام لباس پوشیدن ایجاد اشکال کند و فرد را معذب کند.  حتی ممکن است سبب عدم رعایت بهداشت فردی شود . گاهی نیز ممکن است لبه های لابیا نامتقارن باشد. که این عدم تقارن خود می تواند مشکلاتی از قبیل کج ادراری و پخش ادرار شود . شکل و فرم لابیا نیز مانند سایر اعضای بدن از فردی به فرد دیگر متفاوت است . بهترین راه در حال حاضر لابیا انجام جراحی لابیا پلاستی می باشد.

 

 

جراحی لابیا پلاستی

ویژگی های جراحی لابیا پلاستی :

  • این عمل به صورت سرپایی بوده و بیهوشی لازم ندارد.
  • مدت زمان تقریبی برای لابیاپلاستی حدودا یک ساعت زمان می باشد.
  • دوره بهبودی بعد از جراحی کوتاه می باشد.
  • بعد از جراحی برخلاف سایر عمل های زیبایی نیاز به استراحت در طولانی مدت نمی باشد.

 

عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی) چقدر طول می کشد؟

  • بیشتر عمل های لابیاپلاستی تحت بی حسی موضعی بدون تزریق وریدی انجام می شوند.
  • عمل معمولا حدود یک ساعت به طول می انجامد.

 

مراقبتهای بعد از عمل :

– روز اول پس از عمل، استفاده از کمپرس یخ و تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی توسط پزشک توصیه می شود.
– از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید.
– بیشتر بیماران در کمتر از یک هفته به سر کار و فعالیت های عادی خود بر می گردند.
– می توانید ۲۴ ساعت پس از جراحی دوش بگیرید.
– حمام طولانی، نشستن در وان و یا رفتن به استخر تا بهبودی کامل ممنوع هستند.
– تورم و درد تا سه روز بیشترین میزان را دارد و ورم تا دو یا سه هفته کاهش خواهد یافت.
– فعالیت جنسی را می توان ۳ تا ۴ هفته پس از عمل جراحی از سر گرفت .

ارسال شده در تاریخ 21 ژوئن 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع بارداری , درمان , زنان و زایمان , زیبایی , سلامتی | 1,175 بازدید

لابیا پلاستی / جراحی زیبایی واژن(عمل لابیاپلاستی)، روش جراحی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است