فواید روغن تخم مرغ برای حفظ زیبایی و سلامت مو

آیا فواید روغن تخم مرغ برای حفظ زیبایی و سلامت مو را میدانید ؟ در این مطلب همراه ما باشید تا یا فواید شگفت انگیز روغن تخم مرغ آشنا شوید.

 

فواید روغن تخم مرغ

 

 یکی از بهترین درمان های  طبیعی برای مو چرب است.

روغن های طبیعی برای مقابله با مشکلات پوست و مو شناخته شده اند. روغن های طبیعی مانند روغن نارگیل، روغن بادام و روغن زیتون، بهترین روغن طبیعی برای منافع مختلف برای مو هستند. آخرین افزودنی به این روغن های طبیعی، روغن تخم مرغ است که فواید روغن تخم مرغ بسیار زیاد است.

 

روغن تخم مرغ چیست ؟

روغن زرده تخم مرغ نیز به نام روغن تخم مرغ شناخته شده است، این روغن از زرده تخم مرغ که غنی از تری گلیسیرید با کلسترول و فسفولیپید است، استخراج می شود. مطالعات متعدد نشان داده است که کلسترول برای پوست و مو ضروری است. این به راحتی توسط پوست و موی سر شما جذب می شود. فواید روغن تخم مرغ کمک به درمان پوست خشک و آسیب است. جدا از این، روغن تخم مرغ دارای اسیدهای چرب ضروری پلی اسیدها مانند امگا ۳ و امگا ۶ است که به حفظ رشد طبیعی سلول ها کمک می کند.

 

فواید روغن تخم مرغ

 

 

فواید روغن تخم مرغ :

یکی از فواید روغن تخم مرغ کاهش ریزش مو است. این روغن غنی از منابع امگا ۳ و ۶ و اسیدهای چرب است، همچنین حاوی EFA است که یک ماده حیاتی برای مراقبت از مو است. EFA بر روی گردش خون و رشد سلول ها تاثیر می گذارد که به بازسازی فولیکول های مو کمک می کند. همچنین خواص ضد التهابی آن در پیشگیری از مشکلات پوستی موثر است.

 

تقویت مو : 

تقویت مو از فواید روغن تخم مرغ است. از آنجا که روغن تخم مرغ حاوی کلسترول است، به اپیدرم نفوذ میکند. همچنین با تثبیت و حفظ ماتریس پیچیده بین سلولی پوست، اجازه می دهد پوست به انجام تعمیرات طبیعی و جوان سازی بپردازد . کلسترول در تخم مرغ نرم کننده فعال است و به رشته های خشک مو کمک می کند. این کار باعث بهبودی و تقویت مو میشود.

 

فواید روغن تخم مرغ

 

جلوگیری از پیری مو :

یکی دیگر از فواید روغن تخم مرغ جلوگیری از پیری مو است . آنتی اکسیدان ها (لوتئین و زاکسانتین) که در روغن تخم مرغ قرار دارند و رنگ زرد را به خود می گیرند، به مبارزه با واکنش های زنجیره ای رادیکال آزاد که به پوست و مو شما آسیب می رساند کمک می کند. آنها به افزایش هیدراتاسیون پوست و مو کمک می کنند، بنابراین مانع از پیر شدن مو های شما می شود. آنها همچنین باعث افزایش اکسیژن در پوست شما می شوند و باعث تقویت ریشه مو می شوند و باعث ایجاد موهای قوی تر و تیره تر می شوند.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : timesofindia.indiatimes.com

 

 

ارسال شده در تاریخ 20 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , طب سنتی | 690 بازدید

فواید روغن تخم مرغ برای حفظ زیبایی و سلامت مو
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است