عضله سازی / بیست روش ساخت توده عضلانی بدون چربی

آشنایی با روش های عضله سازی 

 

راه های عضله سازی

 

۲۰ راه عضله سازی بدون توده چربی :

۱:به تغذیه بیشتر از تمرین اهمیت بدهید.
۲:یار تمرینی پیدا کنید.
۳: قبل از ساعت ۱۱:۳۰ بخوابید.
۴: با سنگین ترین وزنه ممکن تمرین کنید.
۵: از حرکات اصلی بدنسازی بیشتر از حرکات فانتزی و دستگاه ها اسنفاده کنید.
۶: به پاهای خود اهمیت بدهید. پاها میتوانند محدود کننده رشد بدن شما باشند.
۷: از مکمل های ورزشی نترسید. مکمل ها مواد غیر طبیعی نیستند.

همچنین باید :

 •  حداقل روزی ۶ وعده غذایی داشته باشید.
 •  آب زیادی بخورید. آب هم در عضله سازی و هم در چربی سوزی اهمیت زیادی دارد.
 •  ددلیفت و اسکات های سنگین بزنید. هیچ یک از حرکات بدنسازی تا این حد به شما برای عضله سازی و چربی سوزی کمک نمیکنند.
 •  بیش از حد تمرین نکنید. تمرین بیش ازحد از اصلی ترین عوامل رشد نکردن عضلان است.
 •  میوه و سبزی بخورید.
 •  لبنیات کم چرب بخورید. پروتئین لبنیات ( کازئین ) از پروتئین های دیر هضم است و این امتیاز باعث شده لبنیات وعده مناسبی برای صبحانه و قبل خواب باشد.
 •  چربی های مفید بخورید. کپسول های امگا ۳ و چربی های مفیدی که در مواد غذایی هستند مثل آجیل ها و دانه ها فقط در صورت زیاده روی باعث انباشته شدنچربی می شوند. این چربی ها به خودی خود خاصیت چربی سوزی دارند.
 •  در هفته حداقل یک روز استراحت کنید. مبتدی ها میتوانند تا سه روز هم استراحت کنند.
 •  تخم مرغ بخورید. تخم مرغ تاثیر شگفت انگیزی در پیشرفت شما خواهد گذاشت.
 • هیچ قسمت از بدن خود را از قلم نیندازید. گردن و ساعد و کمر و شکم و پهلو و ساق ها هم مثل تمام قسمت های بدن نیاز به تمرین دارند.
 •  فقط یک مربی داشته باشید و به غیر از مربی به حرف هیچ شخصی در باشگاه اهمیت ندهید.
 • هر هفته سنگین تر و سخت تر از هفته گذشته تمرین کنید.
 •  تقلب نکنید. یکی از مهم ترین دلایل رشد نکردن عضله تقلب کردن است.

ارسال شده در تاریخ 2 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تناسب اندام , سلامتی | 1,087 بازدید

عضله سازی / بیست روش ساخت توده عضلانی بدون چربی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است