شکلات تیره | خوردن شکلات تیره چه فوایدی برای بدن دارد؟

دوستداران شکلات تیره خوشحال خواهند شد هنگامی که بشنوند , شکلات یک منبع مواد مغذی ضروری برای بدن میباشد. متخصصان سلامت توصیه میکنند از شکلات هایی که ۷۰تا۸۰درصد کاکائو دارند نوش جان نمایید تا سلامتی شما تضمین شود.

 

شکلات تیره .

 

یک نوار از شکلات تیره (۱۰۰گرم شکلات) حاوی مواد مغذی زیر میباشد:

مس : ۸۹درصد
فیبرغذایی : ۱۱درصد
آهن : ۶۷درصد
منیزیم : ۵۸درصد
منگز : ۹۸درصد
فسفر : ۳۳درصد
پتاسیم : ۲۲درصد
سلنیوم : ۱۱درصد
روی : ۲۲درصد

 

خوردن شکلات چه فوایدی برای بدن دارد؟

۱/ سلامت روانی را افزایش میدهد:

شاید باور این جمله برایتان سخت باشد که مصرف شکلات  سلامت روان شما را افزایش میدهد. شکلات تیره سرشار از مواد مغذی میباشد و باعث کاهش یافتن تنش میشود.
فقط کافی است هنگام ناامیدی یک قطعه شکلات تیره نوش جان کنید تا علاوه بر کاهش ناامیدی , استرس و اضطراب در شما کاهش یابد.
جالب است بدانید با توجه به بررسی های انجام شده , افرادی که اغلب شکلات تلخ میخورند از توانایی شناختی بیشتری برخوردار هستند.

 

شکلات تیره .

۲/ سلامت چشم را تضمین میکند:

شکلات تلخ یک خوردنی فوق العاده میباشد که میتواند به بهبود وضعیت کلی چشم شما کمک کند و به همین دلیل به بیمارانی که دچار ضعف بینایی شده اند مصرف شکلات توصیه میشود. اما دقت داشته باشید در صورتی که عفونت چشم دارید قبل از مصرف شکلات تیره با پزشک مشورت نمایید.

 

۳/ به گردش خون کمک میکند:

شکلات سرشار از موادمعدنی و ویتامین های مختلف میباشد که روند گردش خون را بهبود میبخشد. متخصصان تغذیه معتقدند افرادی که به صورت منظم از شکلات استفاده میکنند رگ های خونی در بدنشان تقویت میشود و فشارخون در بدنشان خنثی میشود.

 

۴/ به شما انرژی میدهد:

شما میتوانید میزان انرژی خود را با نوش جان کردن یک قطعه شکلات  با محتوای کاکائو , افزایش دهید. در صورتی که قرار است جلسه ای برای سخنرانی داشته باشید و احساس خستگی میکنید , کافی است قبل از شروع جلسه شکلات تیره نوش جان کنید.

 

۵/ به سلامت دهان و دندان کمک میکند:

شاید این جمله را قبول نداشته باشید و تا به حال گمان میکرده اید که شکلات تیره دشمن دهان و دندان است , اما این تصور غلط میباشد و با توجه به بررسی هایی که اخیرا انجام گرفته است شکلات تیره دوست دهان و دهان میباشد. (شکلات های دیگر که حاوی تروبرومین نیستند برای دندان مضر میباشند).

 

شکلات تیره .

۶/ سرشار از آنتی اکسیدان میباشد:

شکلات سرشار از آنتی اکسیدان میباشد و میتواند سلامتی را به شما هدیه دهد. آنتی اکسیدان ها در سم زدایی بدن و از بین بردن رادیکال های آزاد به شما کمک میکنند.

 

۷/ برای سلامت قلب و عروق موثر است:

متخصصان تغذیه توصیه میکنند که مصرف مقدار کمی شکلات تیره , بر سلامت قلب و عروق تأثیر مثبت میگذارد و میتواند از لخته شدن خون جلوگیری کند.

و اما نکته ی آخر در مصرف همه ی موادغذایی و به خصوص شکلات تیره , اعتدال را رعایت کنید.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 6 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع تغذیه , سلامتی | 768 بازدید

شکلات تیره | خوردن شکلات تیره چه فوایدی برای بدن دارد؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است