شوره / علل/ درمان با روش خانگی و گیاهی شگفت انگیز

شوره یا درماتیت سبوره یکی از اختلالات نسبتا شایع پوستی است.

 

علائم شوره سر :

شوره سر اغلب با احساس خارش همراه با ظاهر بیش از حد پوسته های خشک در سطح پوست سر همراه است.

 

علل :

علل در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد. شوره سر می تواند بخاطر خشک بودن بیش از حد پوست و یا چربی بیش از حد آن و تحریک قارچ یا باکتری روی پوست و نیز شرایط التهابی پوست ایجاد شود.

علاوه بر چربی پوست ، استرس، رژیم غذایی، عدم تعادل هورمون ها و آلرژی نیز موجب آن می شود.

 

درمان شوره سر با روش های خانگی :

 

روغن زیتون :

روغن زیتون یکی از ارزانترین داروهای موثر می باشد . ترکیب روغن زیتون حاوی رطوبت است که نه تنها شوره سر را از بین می برد، بلکه موهای شما را نیز نرم تر می کند.

چند قاشق غذاخوری روغن زیتون را در مایکروویو برای حدود ۲۰ ثانیه گرم کنید. دمای آن را تنظیم کنید تا روغن زیتون خیلی گرم نشود. سپس روغن زیتون را به مو و پوست سر خود بمالید و به آرامی ماساژ دهید، به مدت یک ساعت بماند سپس بشویید.

 

سرکه و آب :

آب لیمو یا سرکه  را با آب رقیق کنید و بر پوست سرتان بمالید. این محلول یک شب روی سرتان بماند و صبح روز بعد بشویید.

 

روغن نارگیل :

از ۳-۵ قاشق چای خوری روغن نارگیل استفاده کنید و بعد از شستشوی مو با شامپو آن را روی سرتان ماساژ دهید.

شما همچنین می توانید ۱ قاشق چای خوری آب لیمو را با ۵ قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط کنید و بعد از یک ساعت موهایتان را بشویید.

 

سیب :

سیب حاوی پروتیینیدین B-2 است که به رشد مو و جلوگیری از اثرات مضر شوره سر کمک می کند. دو سیب را بردارید، آنها را برش های کوچک بزنید و به آب اضافه کنید و آن را روی پوست خود بمالید.

 

روغن درخت چای  :

یک مطالعه نشان داد که شامپو موها با روغن چای ۵٪  شدت  شوره سر را کاهش می دهد. شما همچنین می توانید چند قطره از روغن چای را به شامپو خود اضافه کنید.

 

سیر:

خواص ضد قارچ سیر مناسب از بین بردن باکتری هایی هستند که باعث شوره سر می شوند. سیر را له کرده و بر روی پوست سر مالش دهید. برای جلوگیری از بوی آن، می توانید با عسل مخلوط کنید و آن را بر روی پوست خود ماساژ دهید.

 

برخی از نکات مفید در مورد چگونگی خلاص شدن از شوره سر و جلوگیری از شوره سر به طور طبیعی:

موهای خود را به طور مرتب بشویید.

همیشه مطمئن شوید که موهایتان تمیز است.

قبل از بستن موها بعد از شستشو ، مو را کاملا خشک کنید.

مصرف غذاهای غنی از روی، ویتامین B3 و اسیدهای چرب ،امگا ۳ ضروری هستند.

ارسال شده در تاریخ 6 ژوئن 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , زیبایی , سلامتی | 874 بازدید

شوره / علل/ درمان با روش خانگی و گیاهی شگفت انگیز
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است