سوء استفاده جنسی در کودکان / راهنمایی والدین برای آموزش روش های مقابله

امکان سوء استفاده جنسی در کودکان چیزی است. که اکثر والدین ترجیح می دهند. در باره آن فکر نکنند. اما این امر اتفاق می افتد ، و متاسفانه کسانی که مرتکب این عمل می شوند. اغلب از نزدیکان کودک هستند. کودکان قربانی غالبآ احساس می کنند. که اگر فاش کنند مورد سوء استفاده قرار گرفته اند. گناهشان دو چندان می شود.

 

مقابله با سوء استفاده جنسی در کودکان

 

نکاتی برای مقابله با سوء استفاده جنسی در کودکان :

  • سوء استفاده جنسی به تدریج آغاز می شود. با تماس های خوب آغاز می شود ، بعد نوبت به تماس های مشکوک می رسد. بعد تماس های بعد آغاز می شود.
  • معمولآ سوء استفاده جنسی همراه با فریب ، تهدید ، یا حتی تماس های لذت بخش است.
  • معمولآ فردی آشنا در این قضیه درگیر است. گرچه ممکن است  غریبه ها هم گاهی به این کار اقدام کنند.
  • معمولآ فرد معترض ، یا متجاوز از کودک می خواهد. تا راز او را نگه دارد.
  • می تواند هم پسرها و هم دختران را تهدید کند.
  • راه های فرار از یک موقعیت یا وضعیتی که ممکن است سوء استفاده جنسی در آن رخ دهد را به کودک تان بیاموزید. می توانید برای این کار از داستان ها یا سناریو هایی  استفاده کنید.
  • حمام کردن کودک فرصت خوبی برای آموزش نقاط خصوصی بدن و راه های محافظت از آنها به کودک است. به کودکتان نشان دهید. که شستن و تمیز نگه داشتن این ناحیه، برای سلامتی او اهمیت دارد. در ضمن باید مراقب باشد کسی به این ناحیه دست نزند.
  • می توانید راه های برخورد با تماس های ناخواسته را به او آموزش دهید. نه گفتن را به او بیاموزید.
  • به کودکتان بگویید که تمام تماس ها خوب نیستند. و یک بچه باهوش باید فرق بین تماس های خوب و بد را بفهمد. باید تماس های بد را با یک فرد مورد اعتماد گزارش دهد.

 

ارسال شده در تاریخ 7 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع کودکان , مسائل جنسی | 1,030 بازدید

سوء استفاده جنسی در کودکان / راهنمایی والدین برای آموزش روش های مقابله
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است