سلامتی ریه ها | برای سلامتی ریه ها چه موادغذایی بخوریم؟

هنگامی که ریه ها سالم باشند بسیاری از مشکلات تنفسی از بین میروند. با توجه به افزایش عناصر سمی و آلودگی محیط زیست اختلالات مربوط به ریه روزبه روز در حال افزایش است , به همین دلیل متخصصان توصیه میکنند غذاهایی را مصرف کنید که سلامتی ریه ها را تضمین کنند.

 

سلامتی ریه .

در این مجله به معرفی غذاهایی میپردازیم که میتوانند موجب سلامتی ریه ها شوند و یا اینکه سلامتی ریه ها را به خطر اندازند.

برای سلامتی ریه ها چه مواد غذایی بخوریم؟

۱/ هویج:

هویج نه تنها برای چشم مفید میباشد بلکه بتاکاروتن موجود در آن به سلامتی ریه ها کمک میکند. بتاکاروتن به ویتامینA تبدیل میشود و از بیماری های تنفسی مانند آسم جلوگیری میکند به همین دلیل متخصصان توصیه میکنند افرادی که مشکلات ریوی دارند هویج تازه مصرف کنند.

 

سلامتی ریه

 

۲/ سیب:

بر اساس مطالعات اخیر , در صورتی که به طور مرتب سیب بخورید تا ۳۲ درصد خطر ابتلا به آسم کاهش می یابد. علاوه بر این سیب حاوی فلاونوئیدها میباشد که میتواند مسیرهای هوایی بدن را بدون هیچ گونه مشکلی باز کند.

 

سلامتی ریه

 

۳/ دانه های کتان:

غذاهای غنی شده با اسیدهای چرب امگا۳ , برای سلامتی ریه ها موثر میباشند , دانه های کتان میتوانند منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا۳ باشند. به غیر از دانه های کتان شما میتوانید ماهی قزل آلا را مورد استفاده قرار دهید.

سلامتی ریه

۴/ سیر:

سیر دارای خواص ضد التهابی میباشد به همین به بیمارانی که مبتلا به آسم هستند توصیه میشود سیر را با مشورت پزشک به رژیم غذایی خود بیفزایند.

 

سلامتی ریه

 

۵/ آووکادو:

آووکادو یکی از مهم ترین موادغذایی است که به طور قابل توجهی باعث بهبود مشکلات تنفسی میشود و میتواند سلامتی ریه ها را به شما هدیه دهد. آووکادو حاوی آنتی اکسیدانی به نام گلوتاتیون است که مسئول مبارزه با رادیکال های آزاد میباشد , در صورتی که روزانه یک عدد آووکادو بخورید میتوانید از مزایای آن بهره مند شوید.

سلامتی ریه

۶/ زردچوبه:

زردچوبه دارای خواص ضدالتهابی میباشد که میتواند از ریه های شما در مقابل التهاب های مختلف که توسط موادسمی ایجاد میشوند محافظت کند , بنابراین فراموش نکنید که زردچوبه را به میزان بیشتری در غذاهای خود استفاده کنید.

سلامتی ریه
۷/ توت:

مصرف توت به ویژه توت هایی که تیره هستند نقش موثری در جلوگیری از مشکلات ریوی دارند. توت ها حاوی آنتی اکسیدان هستند و علاوه بر رفع مشکلات ریوی , میتوانند با سلول های سرطانی مبارزه کنند و التهاب را کاهش دهند.

 

در این قسمت به معرفی مواد غذایی میپردازیم که میتوانند سلامتی ریه ها را به خطر اندازند.

۱/ تخم مرغ:

تخم مرغ میتواند در به وجود آمدن مشکلات ریه مانند آسم موثر باشد و منجر به آلرژی های مختلف شود. پزشکان توصیه میکنند افرادی که آلرژی شدید دارند از مصرف تخم مرغ و محصولاتی که تخم مرغ در آنها به کار رفته است خودداری کنند.

 

سلامتی ریه

 

۲/ بادام زمینی:

هرچند بادام زمینی دارای مزایای فراوانی برای بدن میباشد اما افرادی که مبتلا به آسم هستند نباید از بادام زمینی و محصولاتی که بادام زمینی در آنها به کار رفته است استفاده کنند زیرا بادام زمینی ممکن است واکنش های آلرژیک ایجاد کند.

 

سلامتی ریه

 

۳/ نمک:

هر چند بیشتر افراد تمایل دارند غذای خود را همراه نمک میل کنند اما استفاده از نمک به نفع همه نیست. اگر از مشکلات تنفسی رنج میبرید توصیه میشود مصرف نمک را محدود کنید.

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 18 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , سلامتی | 967 بازدید

سلامتی ریه ها | برای سلامتی ریه ها چه موادغذایی بخوریم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است