زردآلو خشک | ارزش غذایی زردآلوخشک _ فواید زردآلو خشک چیست؟

زردآلو خشک دارای فواید زیادی برای سلامتی میباشد که در این مجله به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد. در صورتی که به عنوان میان وعده مورد استفاده قرار گیرد , میتواند آنتی اکسیدان هایی را تولید کند که در تقویت اعصاب موثر میباشد.

شما میتوانید زردآلو  را به دسر بیفزایید و یا اینکه به تنهایی میل کنید.

 

زردآلو خشک

 

۱۰۰گرم زردآلو خشک حاوی موادمعدنی و مغذی زیر میباشد:

 

▪️کربوهیدرات :

۱۱گرم

▪️کلسیم:

۱۳میلی گرم

▪️فیبر غذایی:

۲گرم

▪️آهن:

۰٫۳۹میلی گرم

▪️منیزیم:

۱۰میلی گرم

▪️منگنز:

۰٫۰۷۷میلی گرم

▪️نیاسین:

۰٫۶۰۰میلی گرم

▪️اسید پانتوتنیک:

۰٫۲۴۰میلی گرم

▪️پتاسیم:

۲۵۹میلی گرم

▪️فسفر:

۲۳میلی گرم

▪️سدیم:

۱میلی گرم

▪️تیامین:

۰٫۰۳۰میلی گرم

▪️ویتامینC:

۱۰میلی گرم

▪️ویتامینK:

۳٫۳گرم

▪️روی:

۰٫۲میلی گرم

▪️و…

 

 

فواید زردآلو خشک چیست؟

۱/ به تولید هموگلوبین کمک میکند:

کم خونی باعث به وجود آمدن خستگی و کاهش تمرکز و مشکلاتی دیگر میشود , در صورتی که مس و آهن توسط بدن جذب شود کم خونی درمان میشود شما میتوانید این دو موادمعدنی را از زردآلو دریافت کنید. زردآلو خشک باعث افزایش هموگلوبین میشود و هنگامی که هموگلوبین افزایش پیدا کند خطر ابتلا به کم خونی کاهش می یابد.

 

زردآلو خشک

 

۲/ از لخته شدن خون جلوگیری میکند:

ویتامین K از لخته شدن خون جلوگیری میکند. هر چند مکمل های ویتامین K به طور گسترده در دسترس هستند اما متخصصان تغذیه توصیه میکنند که ویتامین K را از منابع طبیعی دریافت کنید یکی از این منابع طبیعی زرد آلو میباشد.

۳/ سوءهاضمه را درمان میکند:

در صورتی که زردآلو را قبل از غذا مصرف کنید از سوءهاضمه جلوگیری میشود.

 

زردآلو خشک

 

۴/ سطح فشارخون را متعادل میکند:

پتاسیم موجب کاهش فشارخون میشود , زردآلو سرشار از پتاسیم میباشد که برای کاهش فشارخون مورد استفاده قرار میگیرد.

 

۵/ به سلامت دستگاه تنفسی کمک میکند:

مصرف زردآلو تأثیرات مثبتی جهت درمان برخی از اختلالات تنفسی دارد.

در صورتی که زردآلو خشک را مورد استفاده قرار دهید از مشکلات تنفسی مانند آسم میتوانید جلوگیری کنید.

 

زردآلو خشک

۶/ بینایی را بهبود میبخشد:

زردآلو خشک سرشار از ویتامینA و ویتامینK میباشد که میتواند برخی از مشکلات چشم مانند ضعف در بینایی و آب مروارید را درمان کند. هنگامی که بدن شما دارای مقادیر بالایی از ویتامین های A و K باشد جریان خون به نحو موثرتری به چشم ها میرسد و از مشکلات چشمی جلوگیری میشود.

 

۷/ برای بارداری مناسب است:

زردآلو خشک حاوی مقدار زیادی مواد مغذی میباشد و به همین دلیل به بانوان باردار توصیه میشود که زردآلو را در بین وعده های غذایی مورد استفاده قرار دهند. ویتامین های موجود در زردآلو میتواند به کاهش نشانه های تهوع در زنان باردار کمک کندو سبب رشد سالم جنین شود , همچنین بیماری های مادرزادی را به میزان قابل توجهی کاهش میدهد.

 

 

 

 

منبع:

naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 19 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع طب سنتی , گیاهان دارویی | 820 بازدید

زردآلو خشک | ارزش غذایی زردآلوخشک _ فواید زردآلو خشک چیست؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است