ریزش مو ؛ نحوه جلوگیری از ریزش مو ناشی از استرس

استرس می تواند عدم تعادل هورمونی در بدن را تقویت کند که به نوبه خود می تواند به عنوان یکی از دلایل اصلی ریزش مو باشد. در زندگی شلوغ امروز، فیزیکی و همچنین استرس ذهنی شایع است و ما باید یاد بگیریم که استرس را از زندگی حذف کنیم تا سالم و خوشحال باشیم. استرس می تواند ریشه های موهای شما را به سرعت ضعیف کند، که شامل ریزش موها می شود. عادات غذا خوردن نامنظم و استراحت نامناسب مستقیما به استرس مربوط می شود. جلوگیری از ریزش مو ناشی از استرس امکان پذیر است. اولین و موثر ترین راه برای کنترل ریزش مو به علت استرس، حذف استرس از زندگی است.

نکاتی در مورد چگونگی خلاص شدن از شر ریزش مو به دلیل استرس

ریزش مو ؛ نحوه جلوگیری از ریزش مو ناشی از استرس

خوردن غذای مناسب برای جلوگیری از استرس

خوردن یک رژیم غذایی متعادل و مغذی به طور منظم برای سلامتی موهایتان بسیار مهم است. مقدار کافی پروتئین و کربوهیدرات ها همراه با بسیاری از سبزیجات را در غذای خود بگنجانید.

سبزیجات غنی از ویتامین های B برای سلامتی موهایتان بهترین هستند.اسیدهای چرب امگا ۳ برای سلامتی کلی بدن و همچنین سلامت موها حیاتی است، به همین علت، غذاهای غنی از اسید چرب امگا ۳ با مقدار بیشتری در رژیم غذایی شما وجود دارد.

از جمله میوه ها و سبزیجات غنی از آهن و بیوتین نیز می تواند برای اطمینان از سلامت موها مفید باشد. بادام و آجیل نیز می توانند برای موهای شما بسیار مفید باشند.مقدار غذاهای ناخواسته و غذاهای سریع را در رژیم غذایی خود کاهش دهید و همچنین به موقع غذا بخورید، حتی اگر خیلی مشغول هستید. عادات غذا خوردن ناگهانی ممکن است باعث تعدادی از مشکلات سیستم گوارش شود که می تواند منجر به ریزش مو شود. اگر می خواهید از استرس جلوگیری کنید، از مصرف سیگار و محدود کردن نوشیدن جلوگیری کنید.

 

استراحت کنید تا از استرس رهایی یابید

خواب یک فرآیند طبیعی برای رفع  استرس است؛ بنابراین حتما استراحت کافی داشته باشید. عدم داشتن خواب کافی می تواند علت اصلی استرس باشد.

 

برای جلوگیری از اضطراب تمرین کنید

تمرینات می توانند برای از بین بردن استرس بسیار موثر باشند. در حالی که ورزش تولید هورمون های بدن ما را خوب می کند می تواند استرس را از بین ببرد و عوارض جانبی استرس را کاهش دهد.یک ورزش فعال، مانند شنا یا بسکتبال یا والیبال را انجام دهید.

 

بهترین مراقبت از موهای خود را انجام دهید

موهای خود را به درستی مرطوب کنید، به طوری که از ریزش مو ناشی از شکستگی رنج نبرید.

استفاده از گرما و مواد شیمیایی در موها به عنوان یکی دیگر از علل اصلی ریزش مو است. بنابراین، مقدار حرارت و شیمیایی که در موهایتان استفاده می کنید محدود کنید، اگر نمی توانید آنها را کاملا متوقف کنید. در بسیاری از موارد اقدامات احتیاطی مناسب می تواند مفید باشد.

 

چند راه خانگی برای کاهش ریزش مو از طریق استرس

برای جلوگیری از ریزش مو به علت استرس می توانید از هر یک از روش های خانگی ذکر شده در زیر استفاده کنید.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی غنی از ویتامین ها است که می تواند باعث کاهش ریزش مو و افزایش رشد مو شود. هر شب آب گوجه آب بخورید  و همچنین هرروزشانه و موی خود را با آن بشویید.

گل و برگ جوزوبا

گل ها و برگ های جوزوبا می تواند بهترین راه درمان خانگی برای درمان ریزش مو به دلیل استرس باشد. گل و برگ جوزبای را له کنید وروی پوست و مو خود بگذارید.

روغن رزماری

۶-۸ قطره اسانس رزماری را با ۱۵-۱۸ قطره از هر روغن حامل مانند روغن نارگیل، روغن زیتون یا روغن بادام مخلوط و پوست سر خود را با این مخلوط ماساژ دهید.

 

بیشتر بخوانید :

راه کارهای درمان خانگی و جلوگیری از ریزش مو در زنان

 

ارسال شده در تاریخ 22 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع درمان , زیبایی | 1,535 بازدید

ریزش مو ؛ نحوه جلوگیری از ریزش مو ناشی از استرس
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است