رژیم غذایی گیاهخواری | چرا رژیم غذایی گیاهخواری را انتخاب کنیم؟

در حال حاضر بیشتر افراد به سمت استفاده از رژیم غذایی گیاهخواری تمایل پیدا کرده اند , به این دلیل که روزبه روز متخصصان تغذیه تأثیری مثبت از رژیم غذایی گیاهخواری را کشف میکنند و مردم را تشویق به پیروی از این رژیم میکنند. مصرف غذاهای فراوری شده و نوشیدنی های شیرین میتواند به سلامت شما لطمه وارد سازد , در قسمتی از مدیترانه که رژیم غذایی گیاه خواری رواج دارد کمتر بیماری سرطان به چشم میخورد.

 

رژیم غذایی گیاهخواری.

 

چرا رژیم غذایی گیاهخواری را انتخاب کنیم؟

۱/ از سیستم گوارش پشتیبانی میکند:

هنگامی که سیستم گوارش سالم باشد , بسیاری از مشکلات مربوط به این سیستم مانند سوءهاضمه حل میشوند. متخصصان تغذیه توصیه میکنند رژیم غذایی گیاهخواری داشته باشید تا فیبر به میزان کافی به بدن برسد تا از عوارض جانبی ناشی از سوءهاضمه جلوگیری شود.

۲/ به سلامت قلب و عروق کمک میکند:

هنگامی که مشکلات قلبی عروقی به وجود آیند میتوانند منجر به عوارض دیگری مانند فشارخون بالا شوند. کارشناسان بهداشت بر این باورند در صورتی که از رژیم غذایی گیاهخواری پیروی کنید سلامت قلب و عروق شما تضمین میشود و کلسترول کاهش پیدا میکند.

رژیم غذایی گیاهخواری

۳/ باعث کاهش وزن میشود:

گاهی اوقات ساعت ها در باشگاه های ورزشی به سر میبرید به امید اینکه کاهش وزن داشته باشید اما گاهی نمیتوانید نتیجه ی مطلوب را کسب کنید. جالب است بدانید یکی از آسان ترین راه ها برای کاهش وزن تغییر برنامه ی غذایی خود و رفتن به سمت رژیم غذایی گیاه خواری میباشد در این صورت شما میتوانید در مدت خیلی محدود نتایج مطلوبی به دست آورید.

۴/ سلامت پوست را ارتقا میبخشد:

گوشت قرمز , غذاهای فرآوری شده , دسرها و نوشیدنی های شیرین اثرات نامطلوبی بر روی پوست میگذارند. در صورتی که میخواهید مشکلات پوستی شما حل شود توصیه میشود از رژیم غذایی گیاهخواری پیروی کنید.

رژیم غذایی گیاهخواری

۵/ سلامت روانی را افزایش میدهد:

مطالعات ثابت کرده اند مواد مغذی موجود در دانه ها , میوه ها و مرکبات تأثیر مثبتی بر سلامت روان میگذارند به همین دلیل توصیه میشود از رژیم غذایی گیاهخواری افراد پیروی کنند.

۶/ کلسترول را کاهش میدهد:

برای کاهش کلسترول , باید غذاهایی که بدون چربی هستند را مورد استفاده قرار دهید , لوبیا و میوه ها بهترین گزینه هستند که در رژیم غذایی گیاهخواری یافت میشوند.

رژیم غذایی گیاهخواری

۷/ با بی خوابی مقابله میکند:

در صورتی که قبل از خواب غذاهای چرب یا فرآوری شده میل کنید به خواب شما آسیب وارد میشود زیرا این غذاها زمان زیادی طول میکشد که هضم شوند و باعث میشوند زمانی که از خواب بیدار میشوید احساس خستگی داشته باشید. در صورتی که حداقل دوساعت قبل از خواب یک کاسه سبزیجات میل کنید میتوانید بخش اندکی از تأثیرات مطلوب رژیم گیاهخواری را ببینید.

 

۸/ با سلول های سرطانی مبارزه میکند:

هنگامی که از رژیم غذایی گیاهخواری پیروی میکنید سلول های سرطانی نمیتوانند به سایر قسمت های بدن شما گسترش پیدا کنند به همین دلیل یکی از راه های جلوگیری از سرطان , استفاده از میوه و سبزیجات میباشد.

 

۹/ طول عمر را افزایش میدهد:

منابع غذایی موجود در رژیم گیاهی اغلب سرشار از ویتامینC هستند که میتوانند سلول ها و بافت های آسیب دیده را ترمیم کنند و از علائم پیری زودرس جلوگیری کنند.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 19 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , طب سنتی | 833 بازدید

رژیم غذایی گیاهخواری | چرا رژیم غذایی گیاهخواری را انتخاب کنیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است