روشن کردن لب / روش های خانگی که صد در صد لب شما را روشن میکند.

هر زن می خواهد لب های نرم و صورتی داشته باشد . لب های زیبا لبخند شما را زیبا تر می کند.  مصرف بیش از حد چای یا قهوه، قرار گرفتن در معرض آفتاب، و غفلت در مراقبت از لب ها باعث تیره شدن لب ها  می شود. در ادامه در مورد روش های طبیعی برای چگونگی روشن کردن لب های تیره به طور طبیعی بحث می کنیم.

 

روشن کردن لب .

روش های خانگی روشن کردن لب :

 

۱٫ روغن نارگیل برای لبهای تیره :

 • روغن نارگیل را به عنوان ماسک لب در طول روز استفاده کنید. یک مقدار کوچک را بر روی لبتان بزنید و با نوک انگشت آن را پخش کنید.
 • قبل از رفتن به رختخواب، روغن نارگیل را نیز اعمال کنید.
 • روغن نارگیل حاوی اسیدهای چرب ضروری است که لب های شما را سالم و هیدراته نگه می دارد.

 

۲٫ روغن بادام :

 • یک یا دو قطره روغن بادام را بر روی یک انگشت قرار دهید و یک یا دو دقیقه آن را بر روی لب ها ماساژ دهید.
 •  رطوبت روغن بادام پوست را مرطوب و جوان سازی می کند .

 

۳٫ لیمو و عسل :

 • آب لیمو و عسل را مخلوط کنید. لب خود را با این ماسک بپوشانید.
 • این فرایند می تواند چندین بار در روز انجام شود تا پوست لب را روشن کند.

 

۴٫ گلیسیرین :

 • قبل از رفتن به رختخواب، گلیسیرین را روی لب های خود بمالید.
 • هر شب این کار را انجام دهید.
 • گلیسیرین رطوبت لب را حفظ می کند و از خشک شدن لب جلوگیری می کند.

 

۵٫ آلوئه ورا :

 • یک لایه نازک ژل آرواره ای تازه را بر روی لب ها بگذارید و صبر کنید تا خشک شود. سپس آن را بشویید.
 • آلوئه ورا حاوی فلاونوئید است. که لب ها را روشن می کند.

 

۶٫سرکه سیب :

 • سرکه سیب را با آب مخلوط کنید. سپس روی لبهایتان بگذارید .
 • بعد از ۱۰ تا ۱۲ دقیقه،آن را با آب گرم بشویید.

 

منبع : stylecraze.com

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

 

 

ارسال شده در تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , زیبایی , سلامتی , طب سنتی | 267 بازدید

روشن کردن لب / روش های خانگی که صد در صد لب شما را روشن میکند.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است