رفلاکس اسید معده / ۱۹ غذا که باعث رفلاکس، گاز و سوء هاضمه می شوند.

بیماری رفلاکس اسید معده ، همچنین به نام ریفلاکس دریچه ای مریض، زمانی رخ می دهد که اسید معده دوباره به مری می رسد. این می تواند نشانه های سوزش سردل یا سایر نشانه ها باشد. ریفلاکس معمولا پس از یک وعده غذایی در یک زمان کوتاه اتفاق میافتد. این وضعیت به ندرت در هنگام خواب اتفاق می افتد. با این حال، این ریفلاکس های طبیعی باعث ایجاد بیماری رفلاکس اسید معده می شوند که علائم آن اغلب (حدود ۲ تا ۳ بار در هفته) ایجاد می شوند.

 

سید معده برای هضم ضروری است. با این حال، اسید بیش از حد در معده می تواند باعث رفلاکس اسید معده شود. ممکن است علائم ناخوشایند یا حتی دردناکی از جمله مسمومیت، پریشانی، احساس سوزش در معده یا گلو، سرفه خشک، خس خس  سینه و درد قفسه سینه ایجاد شود.

 

 رفلاکس اسید معده

 

عوارض رفلاکس اسید معده :

 • التهاب سیستم تنفسی
 • تنگ شدن مری
 • سرطان مری

 

علل شایع رفلاکس اسید :

 •  استرس
 • زخم معده
 • خوردن بیش از حد
 • عوامل مادرزادی
 • اضافه وزن یا چاقی

 

علائم شایع رفلاکس اسید معده :

 • سوزش سر دل
 • تهوع و استفراغ
 • درد قفسه سینه
 • سردرد و گلودرد
 • بزاق بیش از حد زیاد است
 • احساس سنگینی برای بلعیدن

 

۱۹ غذا که باعث رفلاکس اسید معده، گاز و سوء هاضمه می شود :

۱٫ گوجه فرنگی

۲٫ مرکبات

۳٫ پیاز بنفش

۴٫ نوشابه های گازدار

۵٫ نوشیدنی های الکلی

۶٫  غذاهای تند

۷٫ غذاهای چرب

۸٫  قهوه، چای و نوشیدنی های حاوی کافئین

۹٫ شیر

۱۰٫ شکلات شیری

۱۱٫ نعنا و عرق نعناع

۱۲٫ گل کلم

۱۳٫ هلو

۱۴٫  نوشیدنی های سرد و بستنی

۱۵٫ گوشت گاو

۱۶٫ کره بادام زمینی

۱۷٫ آووکادو

۱۸٫  ادویه با طعم دهنده ها

۱۹٫ غذاهای فرآوری شده

 

در بالا مواد غذایی هستند که خطر رفلاکس اسید معده را افزایش می دهند. شما نیاز به محدود کردن مصرف این مواد غذایی برای بهبود این وضعیت و جلوگیری از رفلاکس معده ، گاز و سوء هاضمه دارید.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

بای پس معده چیست ؟ آیا جراحی بای پس معده عوارض دارد؟

چه مواردی سوزش معده را بدتر می کند؟

 

ارسال شده در تاریخ 30 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها , درمان , سلامتی | 966 بازدید

رفلاکس اسید معده / ۱۹ غذا که باعث رفلاکس، گاز و سوء هاضمه می شوند.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است