رفع سوزش معده | چگونه با مواد طبیعی سوزش معده ی خود را رفع کنیم؟

هنگامی که احساس ناراحتی در قسمت فوقانی دستگاه گوارشتان به وجود بیاید , شما دچار سوزش معده میشوید و باید به دنبال درمان هایی جهت رفع سوزش معده باشید. علت سوزش معده , برگشتن محتویات معده به مری میباشد.

 

رفع سوزش معده.

علائم سوزش معده:

✔️به وجود آمدن مشکلاتی در بلع

✔️احساس درد خفیف یا نفخ

✔️گاهی استفراغ

✔️به وجود آمدن سوزش و یا سنگینی در قفسه سینه

✔️آروغ زدن

چگونه با مواد طبیعی سوزش معده ی خود را رفع کنیم؟

۱/ روغن نعناع فلفلی:

اگر مبتلا به سوزش معده هستید , روغن نعناع فلفلی انتخاب خوبی برای رفع سوزش معده میباشد.
دو قطره روغن نعناع فلفلی و یک قاشق آب سرد را ترکیب کنید و هنگامی که احساس کردید , دچار سوزش معده شده اید این ترکیب را نوش جان کنید.

 

۲/ انگور برای رفع سوزش معده :

یکی از انتخاب های مناسب جهت کاهش سوزش معده , انگور میباشد , همچنین انگور به شما کمک میکند تا ناراحتی معده تان را کاهش دهید.
کافی است هنگامی که سوزش معده داشتید , حدود ۱۵حبه انگو نوش جان کنید.
همچنین نوشیدن یک لیوان آب انگور تازه و خالص به شما کمک میکند تا از سوءهاضمه رهایی یابید.

 

۳/ آب آناناس:

آب آناناس دارای آنزیم بروملین میباشد که باعث کاهش کلریدریک اسید در معده میشود.
ففط کافی است هنگامی که دچار سوزش معده شدید , تقریبا۱۲۵میلی لیتر آب آناناس تازه بعد از غذایتان نوش جان کنید.

 

۴/ خردل:

اگر دچار حملات رفلاکس اسید میشوید , خردل به شما کمک میکند تا سوزش معده ی شما بسیار کاهش پیدا کند.
یک قاشق چایخوری خردل زرد را با نصف لیوان آب ترکیب کنید و بنوشید.

 

۵/ برگ ریحان:

برگ های ریحان جهت تسکین سوزش معده , به شما کمک زیادی میکند. شما میتوانید ۲یا۳برگ ریحان را بجوید.
همچنین شما میتوانید , یک لیوان آب تهیه کنید و یک مشت برگ ریحان درون آن بریزید , و اجازه دهید چند دقیقه بجوشد و در نهایت این مخلوط را صاف کرده و نوش جان کنید. دقت داشته باشید قبل از اینکه این ترکیب سرد شود باید , نوشیده شود.

 

۶/ آب دوغ:

آب دوغ را میتوانید در منزل به راحتی تهیه کنید , همچنین در بعضی فروشگاه ها آب دوغ وجود دارد , که میتوانید خریداری کنید و نوش جان کنید.
اگر تمایل دارید از این روش استفاده کنید , کافی است آب دوغ را با یخ , خنک کنید و نصف فنجان بعد از هر وعده ی غذایی تان , میل کنید. به شما توصیه میکنیم برای تهیه ی آب دوغ , شیر کم چرب استفاده کنید تا سریع تر از سوزش معده , رهایی یابید.

همچنین شما میتوانید , برای کاهش مشکلات رفلاکس اسید , محصولات سویا و شیر تخمیرشده را استفاده کنید.

 

۷/ آب سیب زمینی:

سیب زمینی دارای آنزیمی میباشد که اسید را در دستگاه گوارش شما خنثی میکند.کافی است آب سیب زمینی را صبح ها با معده ی خالی بنوشید.
دقت کنید آب سیب زمینی به صورت تازه باشد و به صورت بسته بندی و مصنوعی آن را تهیه نکنید.

 

رفع سوزش معده

۸/ مریم گلی:

دو قاشق چای خوری برگ مریم گلی را با یک فنجان آب , ترکیب نمایید و اجازه دهید دم بکشید , بگذارید ۱۵دقیقه بماند سپس این دمنوش را صاف کنید. میتوانید دمنوش مریم گلی را دو بار در روز نوش جان کنید.

 

۹/ نارون قرمز:

نارون قرمز , مخاطی که در داخل معده وجود دارد را ضخیم میکند و سدی مناسب , در مقابل اسید ایجاد میکند.
یک قاشق چای خوری پودر نارون قرمز و یک فنجان آب را ترکیب کنید و بعد از وعده های غذایی اصلی و پیش از خواب نوش جان کنید.

ارسال شده در تاریخ 21 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 891 بازدید

رفع سوزش معده | چگونه با مواد طبیعی سوزش معده ی خود را رفع کنیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است