۲ روش دفع سنگ کلیه با استفاده از دارو های خانگی و طبیعی

تعدادی زیادی  از راه های طبیعی برای دفع سنگ کلیه قرار دارد که ما این زیر را ارائه در این مجله این راه ها را برایتان بیان خواهیم کرد .

 

 دفع سنگ کلیه

 

راه های طبیعی برای دفع سنگ کلیه :

 آب لیمو و روغن زیتون :

ترکیب آب لیمو و روغن زیتون برای کمک به دفع سنگ کلیه به عنوان یک درمان خانگی توصیه می شود. ۵ قطره روغن زیتون را با پنج قطره آب لیمو مخلوط کنید. این ترکیب را مستقیما بنوشید و سپس یک لیوان آب روی آن بنوشید. دوباره در اواخر بعد از ظهر تکرار کنید. در صورت امکان می توانید مقدار زیادی از آب را نیز در طول روز به آب لیمو اضافه و میل کنید. ادامه این رژیم برای چند روز تا زمانی که سنگ دفع شود توصیه میشود. تصور می شود که آب لیمو (ویتامین C و اسید) می تواند سنگ کلیه را از بین ببرد و روغن زیتون به روانکاری کمک می کند تا سنگ را به راحتی عبور دهد.

هشدار : لیمو بسیار اسیدی است و می تواند مینای دندان را از بین ببرد و به سوزش سر دل منجر شود.

 

 دفع سنگ کلیه

 

 سرکه سیب :

سرکه سیب از اسید سیتریک ساخته شده است، که  در دفع سنگ کلیه نقش داشته و به بدن کمک می کند که سنگ کلیه را راحت تر عبور دهد. علاوه بر این، اعتقاد بر این است که سرکه سیب  در جلوگیری از تشکیل سنگ های کلیه از طریق قلیایی کردن خون و ادرار و ترویج تولید اسید هیدروکلریک در بدن کمک می کند.  دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با شش تا هشت اونس آب مخلوط کنید و در رور، به خصوص قبل از غذا میل کنید.

هشدار :  سرکه سیب بسیار اسیدی است و می تواند بافت مری را تخریب کند، مینای دندان را از بین ببرد و خطرناک باشد .

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : kidneyatlas.org

ارسال شده در تاریخ 7 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , طب سنتی | 871 بازدید

۲ روش دفع سنگ کلیه با استفاده از دارو های خانگی و طبیعی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است