درمان عفونت پای دیابتی / ۱۰ اقدام موثر برای عفونت پا دیابتی

عفونت های پای دیابتی می تواند برای کسانی که از آن رنج می برند خطرناک و مرگبار باشد، اما تعدادی از داروهای خانگی برای درمان عفونت پای دیابتی وجود دارد ، از جمله استفاده از جینسنگ ، عسل ، آلوئه ورا، کافئین و بسیاری روش های دیگر که در ادامه مطلب برایتان بیان میکنیم.

 

 

درمان عفونت پای دیابتی.

 

درمان عفونت پای دیابتی :

داروهای طبیعی حاوی ترکیبی از آنتی اکسیدان ها ، ویتامین ها و ترکیبات ارگانیک هستند که به تحریک بهبودی کمک میکنند و به سرعت عفونت اساسی را از بین می برند. کافئین، آلوئه ورا، پیسیلیوم، عسل و جینسنگ بعضی از داروهای موثر هستند. اکنون، بیایید نگاهی به ۱o روش موثر در درمان عفونت پای دیابتی کنیم.

 

کافئین :

یکی از مشکلات اصلی عفونت های پا دیابتی این است که خون نمی تواند به اندام پایینی دسترسی پیدا کند، به این معنی که ترکیبات مبارزه با عفونت بدن نمی توانند با زخم های پای دیابتی مقابله کنند. کافئین قادر به تحریک سیستم عصبی مرکزی و افزایش جریان خون و فشار خون است که ممکن است به برخی از مسائل مربوط به گردش خون در پا کمک کند و همچنین پاسخ ایمنی را در این منطقه بهبود بخشد.

 

 

آلوئه ورا :

آلوئه ورا یک درمان بسیار مهم طبیعی برای طیف گسترده ای از شرایط بهداشتی است، به ویژه با توجه به ویژگی ضد التهابی و ضد دردی که دارد. هنگامی که ژل آلوئه ورا به صورت موضعی به محل التهاب و زخم اعمال می شود، می توانید درد و ناراحتی را کاهش دهد، در عین حال عفونت پا دیابتی را از بین می برد، به علت خواص ضد میکروبی ژل آلوئه ورا. شما همچنین می توانید آب آلوئه ورا را برای اثرات مشابه ایمنی استفاده کنید.

 

درمان عفونت پای دیابتی

 

 

پسلیوم : 

 پسیلیوم معمولا برای بهبود سلامتی و تندرستی در افراد مبتلا به دیابت استفاده می شود . که می تواند به تنظیم میزان انسولین و گلوکز کمک کند. بسیاری از عوارض جانبی دیابت،  می تواند شانس ایجاد شرایط پایه دیابتی را بالا بیاورد.

 

 

عسل :

عسل شیرین ترین و محبوب ترین درمان خانگی برای درمان عفونت پای دیابتی است، زیرا آن ماده طبیعی ضد باکتری ، ضد ویروسی، ضد التهاب و آنتی اکسیدان است . عناصر مبارزه با قارچ موجود در عسل می توانند پا را تقویت کند.

 

 

جینسنگ :

این گیاه افسانه ای به طور معمول برای افرادی که از دیابت رنج می برند توصیه می شود، زیرا می تواند به تنظیم بدن و بسیاری از سیستم های آن، از جمله میزان قند خون کمک کند. جینسنگ همچنین برای بهبود سلامت سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از عفونت ها مانند عفونت های پا دیابتی کمک می کند. جینسنگ را می توان در فرم مکمل در سراسر جهان پیدا کرد.

 

درمان عفونت پای دیابتی

استراگالوس :

هنگامی که استراگال به طور مستقیم به پوست اعمال می شود ، موجب جریان خون می شود. این به فرد دیابتی کمک خواهد کرد که به مسائل مربوط به گردش خون میکروویروس غلبه کند.

 

 

ریشه رباب :

این گیاه غیر معمول استفاده شده در واقع برای هزاران سال استفاده شده است. هنگامی که به صورت موضعی به محل زخم اعمال می شود. ریشه های رباب می تواند به سرعت عفونت را خنثی کند و اندازه زخم را قبل از واکنش سندرم پاسخ التهاب مهار کند.

 

 

غذاهای غنی از منیزیم :

تحقیقات نشان داده است که تغییرات در سطح پایه در بدن می تواند به شدت بروز عفونت های پا دیابتی کمک کند. به طور خاص، کمبود منیزیم به مدیریت دیابت و یک سیستم ایمنی ضعیف مرتبط است. غذاهای غنی از منیزیم شامل اسفناج ، دانه کدو ،لوبیا سیاه ، شکلات تیره ، “آووکادو و موز است.

 

 

محصولات سویا :

در حالی که سویا مزایای محصولات مبتنی بر سویا برای مدت بسیار طولانی شناخته شده است. هنگامی که به تحریک جریان خون می آید، مخلوطی از سویا و زنجبیل  می تواند شگفتی هایی برای سیستم گردش خون ایجاد کند.  این امر برای کسی که مبتلا به عفونت های پای دیابتی می شود، مهم است، زیرا ترکیبات ایمنی قادر به رسیدن به اندام نیستند، مگر اینکه خون به درستی جریان پیدا کند.

 

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : organicfacts.net

 

ارسال شده در تاریخ 19 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 861 بازدید

درمان عفونت پای دیابتی / ۱۰ اقدام موثر برای عفونت پا دیابتی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است