درمان سینوزیت / پیاز و هویج برای درمان عفونت های سینوسی

عفونت سینوسی، که به عنوان سینوزیت شناخته می شوند. باعث می شود تا قسمت های بینی شما متورم شده یا ملتهب شود. عفونت های سینوسی رایج هستند و اغلب علت آنها عفونت های ویروسی، باکتری یا قارچی می باشد.  که باعث تخریب پوشش در بخش هایی از بینی می شود. و تنفس از طریق بینی را برای شما سخت می کند. علائم سینوزیت شبیه به سرماخوردگی است و اغلب شامل سر درد  و درد گردن می باشد . اگر پزشک شما تعیین کرده که شما سینوزیت دارید، ترکیبی از پیاز و هویج، یک درمان خانگی است که می تواند به درمان سینوزیت شما کمک کند.

 

 

درمان سینوزیت .

 

پیاز برای درمان سینوزیت  :

پیاز دارای خاصیت ضد باکتریایی بخاطر محتوای گوگرد خود است. که برای درمان سینوزیت مفید است. برای عفونتهای خفیف سینوسی، استنشاق عطر یک پیاز تازه مفید است.

با این حال، گوگرد منتشر شده از پیاز خرد شده می تواند باعث سوزش دردناک در چشم شما شود. برای جلوگیری از این، پیاز را برش بزنید و در یک لیوان آب جوش قرار دهید. اجازه دهید به مدت پنج دقیقه بجوشد. سپس مایع حاصل را در حالی که گرم است بخورید.

 

 

درمان سینوزیت .

درمان سینوزیت با ترکیب هویج و پیاز :

برای ترکیب خواص پیاز و هویج برای از بین بردن علائم عفونت سینوسی، دو ماده را در مقدار کمی آب جوش قرار دهید. حدود ۱/۴ فنجان پیاز خرد شده و ۱/۸ فنجان تکه هویج را با ۱ فنجان آب مخلوط کنید. مواد را بیش از پنج دقیقه بجوشانید. این چای آماده شده را چهار بار در روز میل کنید.

جویدن  پیاز خام و هویج نیز مفید است و دارای مزایای بیشتری است.  زیرا میزان گوگرد در مواد خام بیشتر است.

 

 

نکته : 

اگر عفونت سینوسی شما بیش از ۱۰ روز طول کشید. و با درمان های خانگی بهبود نیافت حتما به مراکز بهداشتی برای درمان مراجعه کنید.

 

منبع : livestrong.com

مطالب پیشنهادی یک دکتر برای شما : 

عفونت سینوسی / استفاده از سیر برای درمان علائم عفونت سینوسی

درمان گرفتگی بینی | چگونه گرفتگی بینی را از بین ببریم؟

درمان خانگی سرماخوردگی

ارسال شده در تاریخ 30 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی , طب سنتی | 1,136 بازدید

درمان سینوزیت / پیاز و هویج برای درمان عفونت های سینوسی
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است