درمان سیستیت / روش درمان خانگی التهاب مثانه عفونت مجاری ادراری یا سیستیت

سیستیت ممکن است به یک عفونت جدی کلیوی منجر شود، بنابراین اگر علائم آن را دارید. حتما برای درمان سیستیت اقدام کنید.

سیستیت یک عفونت باکتریایی است که باعث ایجاد التهاب مثانه می شود. این اتفاق زمانی می افتد که باکتری ها از طریق مجرای ادرار به داخل مثانه نفوذ میکنند. این  شایع ترین بیماری در زنان است، اما مردان و کودکان نیز گاهی اوقات دچار این بیماری می شوند. موارد خفیف سیستیت معمولا در عرض چند روز درمان می شود. با این وجود، برخی افراد ممکن است اغلب دوره های مختلفی از سیسیت را تجربه کنند و ممکن است به درمان منظم یا حتی طولانی نیاز داشته باشند.

 

درمان سیستیت .

درمان سیستیت در طب سنتی :

۱٫ استفاده از زردچوبه :

زردچوبه یک عنصر رایج در آشپزخانه ما است، اما بسیاری از مردم نمی دانند که برای درمان بسیاری از بیماری ها، از جمله UTIs و سیستیت استفاده می شود. در زردچوبه، ترکیب کورکومین آنتی اکسیدان، ضد التهابی و دارای خواص ضد سرطانی است. با توجه به این ویژگی ها، از آن برای درمان علائم مربوط به مشکلات مثانه و سیستیت بینابینی استفاده می شود .

از زردچوبه می توانید به عنوان یک مکمل در  چای برای کاهش التهاب ناشی از عفونت های دستگاه ادراری استفاده کنید.

 

۲٫ دانه کدو تنبل :

دانه های کدو تنبل بخاطر داشتن بسیاری از ترکیبات و مواد مغذی مانند فیبر، منیزیم، آهن و غیره منبع خوبی برای درمان بیماری های مختلف هستند. جزء اصلی این گیاه آرژینین است. که برای عفونت مثانه مفید است. دانه کدو را هر روز مصرف کنید تا بعد از چند روز بهبود پیدا کنید.

 

۳٫ اسفناج :

اسفناج منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها است،  می تواند برای درمان سیستیت مفید باشد. شما می توانید آن را در فرم خام به عنوان سالاد یا فرم پخته شده استفاده کنید.

 

درمان سیستیت .

۴٫ زنجبیل :

در میان داروهای خانگی برای درمان سیستیت ، زنجبیل بسیار سودمند  است.

شما می توانید زنجبیل را به صورت چای مصرف کنید. یک قطعه  زنجبیل را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید، سپس  آن را ۱۰ دقیقه بجوشانید. و چند بار در روز مصرف کنید.

 

۵٫ شیرین بیان :

ریشه شیرین بیان قادر به کاهش احساس سوزش ناشی از التهاب مثانه است، با توجه به برخی از مطالعات  ریشه شیرین بیان دارای خواص قوی ضد التهابی و آنتی بیوتیک است . شما می توانید از این گیاه با استفاده از دستورالعمل زیر استفاده کنید:

ریشه شیرین بیان را پودر کنید و با یک فنجان آب ساده مخلوط کنید.
مخلوط را حرارت داده و سپس آن را بجوشانید.
سپس به طور مرتب میل کنید.

 

۶٫ چای سبز :

یکی دیگر از گزینه های عالی در میان داروهای خانگی برای درمان سیسیت چای سبز است که دارای بسیاری از آنتی اکسیدان های مهم است،

شما می توانید این چای را دو بار در روز مصرف کنید تا بهترین نتایج را بدست آورید.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

علل، علائم و درمان بیماری التهاب مثانه

عامل های التهاب و درد مثانه در زنان

منبع :  trueremedies.com

ارسال شده در تاریخ 15 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 987 بازدید

درمان سیستیت / روش درمان خانگی التهاب مثانه عفونت مجاری ادراری یا سیستیت
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است