درمان سرطان پروستات / ۹ درمان موثر برای سرطان پروستات

سرطان پروستات ، یکی از شایعترین انواع سرطان در مردان است.خوشبختانه، روش های درمان بسیار مؤثر برای این نوع سرطان وجود دارد که میزان مرگ و میر در مردان را به حدود ۱ در ۳۶ فرد کاهش می دهد. شایعترین انواع درمان سرطان پروستات عبارتند از: پرتودرمانی، جراحی، هورمون درمانی، شیمی درمانی ، درمان با واکسن، کرایوتراپی و نظارت فعال می باشد.

 

درمان سرطان پروستات .

 

درمان سرطان پروستات :

نظارت فعال :

اگر علائم پیش سرطانی یا مشکوک ایجاد  شود، بسیاری از پزشکان تصمیم به انجام یک نظارت دقیق و برنامه ریزی برای هر ۳ تا ۶ ماه میکنند، بنابراین اگر سرطان ایجاد شود، درمان سریع تر می تواند شروع شود.

 

کرایوتراپی :

این روش حداقل تهاجمی شامل انتشار گازهای سرد به غده پروستات برای بستن و کشتن سلول های سرطانی است.  به طور معمول به عنوان خط دوم درمان بعد از پرتودرمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

درمان سرطان پروستات

 

عمل جراحی :

Prostatectomy رادیکال راه حل برای برخی از مردان مبتلا به سرطان پروستات است، اگر سرطان خارج از آن غده منتشر نشده باشد. این اساسا شامل حذف کامل غده پروستات و برخی از بافت های اطراف است.

 

پرتو درمانی :

این گزینه محبوب درمان سرطان در اوایل است و می تواند از داخل پروستات حذف شود. برای کشتن سلول های سرطانی در این روش، پس از برداشتن پروستات استفاده میشود.

 

هورمون درمانی :

هدف از این روش، سرکوب برخی از هورمون هایی است که می تواند رشد بی رویه سلول های سرطانی، یعنی آندروژن ها را تحریک کند. این هورمون درمانی می تواند عوارض جانبی ناخواسته متعددی داشته باشد، اما می تواند موفقیت رشد سرطان در پروستات را متوقف کند.

 

درمان سرطان پروستات

 

شیمی درمانی :

اگر سرطان پروستات به سایر نقاط بدن گسترش یافته باشد، شیمی درمانی یک گزینه بسیار عالی، ضد سرطان است داروهای را به جریان خون پمپ میکند، در نتیجه درمان سرطان در بسیاری از مناطق بدن انجام میشود.

 

 

واکسن درمان :

این واکسن به طور خاص طراحی شده است قادر به تحریک بدن به سلول های سرطانی پروستات است که هنوز در بدن وجود دارد .  این مورد برای بیماران مبتلا به سرطان مورد توجه است، اما نشانه های یا علائم قابل توجهی را نشان نمی دهد و عوارض جانبی کمتری نسبت به بسیاری از گزینه های دیگر دارد.

 

درمان سرطان پروستات

درمان تسکین دهنده :

در مرحله خاصی از مراقبت های سرطان، زمانی که درمان های دیگری باقی نمانده، درمان تسکین دهنده در نظر گرفته شده است تا بیمار در ماه های پایانی خود را راحت تر کند.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : organicfacts.net

 

 

ارسال شده در تاریخ 20 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , مسائل جنسی | 863 بازدید

درمان سرطان پروستات / ۹ درمان موثر برای سرطان پروستات
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است