درمان سردرد با استفاده از ۵ نکته شگفت انگیز خانگی

سردرد یک شرایط بسیار سخت است، به خصوص اگر به طور مرتب به آن دچار شوید، قطعا دیوانه می شوید. وقتی دچار سردرد می شوید به سختی قادر به انجام کاری هستید شما فقط میخواهید در رختخوابتان بمانید و چشمها و گوشهایتان را ببندید. اما ما در این مطلب ۵ نکته شگفت انگیز خانگی را برای درمان سردرد به شما می گوییم تا  به راحتی از این مشکل خلاص شوید.

 

درمان سردرد

 

۵ نکته برای درمان سردرد شما :

سعی کنید از راه های مادربزرگ استفاده کنید !

همه درمان هایی که مادربزرگ ها برای درمان سردرد میگویند مشکل و یا اثرات ناراحت کننده ای ندارند.

انگشت شصت و انگشت اشاره خود را روی پل بینی خود کمی فشار دهید.  این حرکت همه سردردها و میگرن را کاهش می دهد.

 

سعی کنید از گیاهان استفاده کنید :

اکثر گیاهان برای کمک به از بین بردن سردرد کاملا بی خطر هستند. آنها یک فرم طبیعی و غیر مخدر هستند.  با این حال، اگر شما به برخی از گیاهان آلرژی دارید ، بهتر است قبل از مصرف گیاهان با دکتر خود مشورت کنید.

اگر شما آلرژی ندارید، می توانید انواع مختلفی از گیاهان را امتحان کنید که می تواند به درمان سردرد کمک کند.

 

سعی کنید ورزش کنید :

ورزش باعث بهبود گردش خون میشود . و تنفس در هوای تازه باعث ب درمان سردرد می شود.

بعد از ورزش حمام داغ بگیرید.  آب گرم به رفع گرفتگی عضلاتی که باعث ابتلا به سردرد می شوند کمک می کند .

استفاده از بعضی از شمع ها با آروماتراپی در حمام نیز باعث  درمان سردرد میشود.

 

درمان سردرد

 

 درمان طبیعی را امتحان کنید :

علاوه بر درمان مادر بزرگ، راه های دیگر طبیعی برای درمان سردرد شما وجود دارد.

روش های آروماتراپی کمک بزرگی برای درمان خواهد بود. استفاده از از مزایای رایحه ای مانند اسطوخودوس برای درمان موثر است. یا طب سوزنی را امتحان کنید. طب سوزنی به درمان سردرد بسیار کمک خواهد کرد به خصوص اگر علت سردرد تنش عصبی باشد.

 

مدیتیشن را امتحان کنید :

تمرکز و مدیتیشن به کاهش سطح استرس کمک می کند که به نوبه خود باعث رفع سردرد می شود. انواع مختلفی از مدیتیشن وجود دارد که می توانید آن را امتحان کنید.

 

مترجم یک دکتر 

منبع : aarogya.com

ارسال شده در تاریخ 11 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی , مغز و اعصاب | 863 بازدید

درمان سردرد با استفاده از ۵ نکته شگفت انگیز خانگی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است