درمان خانگی منافذ باز پوست ، بهترین درمان برای منافذ پوست

درمان خانگی منافذ باز پوست کار بسیار آسانی است و نیازی به تهیه ماسک هایی با مواد اولیه متنوع ندارد. منافذ باز پوست بر روی زیبایی صورت تاثیر می گذارد و مضطرب می شوید. زیرا در این مطلب راه درمان خانگی این مشکل را به شما آموزش می دهیم که با انجام آن ها می توانید به راحتی از شر این مشکل خلاص شوید.

عواملی که منجر به باز شدن منافذ پوست می شوند عبارتند از :

 • پوست چرب
 • تعرق زیاد
 • ژنتیک
 • پیری (پوست الاستیک را از دست می دهد)
 • تورم منافذ
 • تغییرات هورمونی
 • قرار گرفتن در معرض طولانی مدت خورشید
 • عدم رعایت بهداشت
 • آرایش خشن
 • فقدان روشی مناسب برای مراقبت از پوست
 • رژیم نامناسب و مصرف بیش از حد مواد غذایی مضر
 • سیگار کشیدن
 • فشار بر پوست

 

درمان خانگی منافذ باز پوست .

 

درمان خانگی منافذ باز پوست :

منافذ باز پوست، زمانی که بزرگتر از اندازه طبیعی می شود، باعث ایجاد مشکلات دیگر پوست مانند سیاه و سفید شدن، آکنه، جوش و غیره می شود. بنابراین، شما باید آنها را در اسرع وقت  منافذ باز بر روی صورت و پوست را برای همیشه درمان کنید.

استفاده از یخ :

استفاده از یخ یکی از موثرترین درمان های خانگی قدیمی برای از بین بردن حفره های باز شده روی صورت و پوست است و باید آن را امتحان کنید. یخ دارای خاصیت سفت کننده پوست است که منافذ پوستی بزرگتر را کاهش می دهد. همچنین هر گونه تورم روی پوست را کاهش می دهد. استفاده از یخ روی صورت، گردش خون را تنظیم می کند و پوست شما را سالم نگه می دارد.

شما باید یک پارچه  را بیاورید و سپس تکه های یخ را در آن قرار دهید. برای ۳۰ ثانیه آن را روی پوست خود قرار دهید. اینکار را به صورت روزانه انجام دهید.

 

 استفاده از آب لیمو  :

محتوای اسید سیتریک آن پوست شما را نرم می کند. آب لیمو نیز برای روشن کردن پوست و از بین بردن علائم آکنه یا جوش استفاده می شود.

ابتدا باید آب لیمو تازه را بردارید و آن را رقیق کنید. سپس یک توپ پنبه ای را به آن آغشته کنید و روی منافذ باز پوست بمالید. اجازه دهید تا حدود ۱۵ دقیقه باقی بماند و سپس آن را تمیز کنید.

 

 استفاده از سفیده تخم مرغ برای درمان خانگی منافذ باز پوست :

پوست چرب یکی از دلایل اصلی وقوع منافذ بزرگ پوست است و سفیده تخم مرغ یک راه حل عالی برای رفع آن است. سفیده ی تخم مرغ پوست شما را روشن می کند و حجم منافذ بزرگ را کاهش می دهد.سبب سفت شدن پوست شما می شوند و پوست شما را از روغن بیش از حد یا چربی پوست پاک می کند. ماسک سفید تخم مرغ نیز  برای جوش ها و آکنه بسیار موثر است .

یک سفیده ی تخم مرغ  را روی پوست خود قرار دهید. اجازه دهید خشک شود و سپس با آب بشویید.

 

استفاده از اسکراب شکر :

شما می توانید از اسکراب شکر استفاده کنید تا منافذ باز پوست خود را بطور دائمی از بین ببرید. این یک اسکراب طبیعی پوست است که پوست شما را تمیز می کند، چربی پوست را از بین می برد و باعث کاهش اندازه منافذ باز می شود.

۱ قاشق غذاخوری شکر قهوه ای، ۱ قاشق غذا خوری عسل و ۱ قاشق چای خوری آب لیمو را به آرامی مخلوط کنید. سپس چهره خود را با آن بشویید.

 

استفاده از زردچوبه برای درمان خانگی منافذ باز پوست :

زردچوبه برای کاهش بسیاری از مسائل پوست بسیار موثر است و یک ماده مهم برای مراقبت از پوست است. نه تنها رنگ پوست شما را روشن می کند، بلکه باعث کاهش اندازه منافذ پوست می شود. شامل ویژگی های ضد التهابی است که می تواند به طور موثر هر گونه تورم روی پوست شما را کاهش دهد و در برابر باکتری ها، قارچ ها و سایر بیماری های پاتوژن که باعث آسیب پوست می شود، مبارزه کند.

زردچوبه را در مقادیر کافی  آب بریزید و یک خمیر درست کنید .خمیر را روی منافذ قرار دهید و اجازه دهید تا ۱۰-۱۵ دقیقه باقی بماند. پس از آن، آن را با آب بشویید. برای به دست آوردن نتایج بهتر، می توانید از آب گل رز یا شیر به جای آب معمولی در حین ساخت خمیر استفاده کنید.

 

 

ارسال شده در تاریخ 15 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع پوست و مو , درمان | 900 بازدید

درمان خانگی منافذ باز پوست ، بهترین درمان برای منافذ پوست
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است