درمان تکرر ادرار / بهترین درمان های خانگی برای تکرر ادرار

تکرر ادرار زمانی اتفاق می افتد که یک فرد نیاز به ادرار کردن بیش از حد معمول داشته باشد. این فشار می تواند به طور ناگهانی ضربه بزند و باعث می شود که بیمار مبتلا به کنترل مثانه خود نباشد. در این مطلب با درمان تکرر ادرار آشنا شوید.

 

درمان تکرر ادرار .

علل تکرر ادرار چیست ؟

  • داروهایی مانند دیورتیکتومی
  • اضطراب
  • سکته مغزی و سایر آسسب سیستم عصبی
  • عفونت غده پروستات
  • عفونت کلیه
  • تومور / جرم در ناحیه لگن
  • سرطان مثانه
  • سنگهای مثانه
  • اختلال عملکرد مثانه
  • بی اختیاری ادرار

 

درمان تکرر ادرار :

۱٫ آب آشامیدنی :

یک لیوان آب سرد  بنوشید. ۸ لیوان آب  یا بیشتر در روز بخورید تا دستگاه ادراری خود را پاک کنید.

۲٫ نوشابه سودا :

اگر احساس ناخوشایندی در هنگام ادرار احساس کنید، سودا به شما کمک خواهد کرد تا ناراحتی را از بین ببرید.

 

۳٫  آب جعفری :

علاوه بر این واقعیت که آب جعفری می تواند یک نوشیدنی زیبا و با طراوت باشد، می تواند در از بین بردن عفونت ادراری و درمان تکرر ادرار کمک کند و پروسه بهبودی را با نقش یک دیورتیک تقویت کند. در واقع، دیورتیک ها اغلب برای درمان بسیاری از مشکلات استفاده می شود و می تواند مقدار سدیم را که کلیه های شما در ادرار دفع می کند افزایش دهد.

 

۴٫ دانه های کرفس :

دانه های کرفس به عنوان یک دیورتیک عمل می کنند.

 

۵٫  خیار :

در میان داروهای خانگی برای درمان تکرر ادرار ، این یک روش آسان است. خیارها در هر دو مورد بهداشت و زیبایی با توجه به مقدار بالای آب مفید هستند. این یک راه خوب برای دریافت مایع بیشتر از طریق سیستم بدن شما است.

یک خیار تازه  را بگیرید. آن را بشویید و قبل از مصرف آن را برش بزنید.

 

۶٫ چای زنجبیل :

زنجبیل برای بسیاری از بیماری ها در معرض انواع التهاب است. این ادویه به درمان تکرر ادرار کمک می کند.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

عفونت مجاری ادراری/علل، علائم و درمان آن عفونت

همه چیز در مورد شب ادراری کودکان

 

ارسال شده در تاریخ 3 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع داروها , درمان , سلامتی | 793 بازدید

درمان تکرر ادرار / بهترین درمان های خانگی برای تکرر ادرار
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است