درمان اختلال دوقطبی / درمان خانگی موثر برای اختلال دوقطبی

اختلال دوقطبی یک اختلال روانی است که با نوسانات غیر قابل پیش بینی و ظاهرا غیر قابل کنترل بین دوره های حالت خوب و افسردگی مشخص می شود . تغییرات شدید در الگوهای انرژی، فعالیت و خواب ممکن است در این اختلال مشاهده شود. در این مطلب قصد داریم برخی از راه های درمان اختلال دوقطبی را برایتان بیان کنیم.

 

درمان اختلال دوقطبی

 

درمان اختلال دوقطبی :

درمان های بسیاری وجود دارد که می تواند به کاهش علائم اختلال دوقطبی کمک کند. برخی از راه های درمان اختلال دوقطبی  عبارتند از :

 

جینسنگ :

اختلال دوقطبی اغلب با استرس، افسردگی و یا خستگی همراه است، که می تواند بر حفظ کیفیت زندگی طبیعی، حفظ کار یا تعاملات اجتماعی تاثیر بگذارد. جینسنگ به عنوان یک ماده تقویت کننده انرژی برای قرن ها شناخته شده است و فرم تکمیلی این گیاه کلیدی به راحتی در سراسر جهان در دسترس است. هنگامی که انرژی شما افزایش می یابد، احساس می کنید بیشتر قادر به انجام کارها هستید،

 

 

روغن ماهی :

به نظر می رسد که مصرف اسیدهای چرب امگا ۳ در طول روز دارای مزایای بهداشتی بی شماری است. که به درمان اختلال دوقطبی کمک میکند. استفاده از مکمل های روغن ماهی توصیه ای رایج برای درمان اختلال دوقطبیاست.  به رغم مسیر دقیق که هنوز مشخص نیست. مطالعات نشان داده اند که جمعیت هایی که غلظت بالاتری از ماهی ها را مصرف می کنند و سطح بالای امگا ۳ را در جریان خونشان هستند کمتر دچار اختلال دوقطبی هستند. به عنوان مثال، ژاپن یکی از کمترین میزان اختلال دو قطبی در جهان را دارد و یکی از بالاترین میزان مصرف ماهی را دارد.

 

درمان اختلال دوقطبی

کوهوش سیاه :

این گیاه همچنین به عنوان مارک سیاه شناخته می شود، سیستم عصبی را سرکوب می کند و از وقایع مانیکور جلوگیری می کند.  به طور معمول به عنوان یک آرامبخش،  می تواند به رفع تغییرات خلقی و مسائل رفتاری / اجتماعی را که بیماران مبتلا به اختلالات دوقطبی به طور منظم تجربه می کنند، کمک کند .

 

 

ماساژ درمانی :

مزایای ماساژ چند منظوره و شناخته شده است و می تواند به کاهش سموم در بدن کمک کند که موجب اضطراب، استرس و بی خوابی می شود . ماساژ درمانی نشان داده است به طور مستقیم  انتقال دهنده های عصبی و سطح هورمون های بدن را تنظیم میکند.

 

هشدار: 

موارد شدید اختلال دوقطبی ممکن است نیاز به بستری شدن و درمان شدید داشته باشد. در حالی که بسیاری از این داروهای خانگی ممکن است به کاهش یا جلوگیری از اپیزودهای دو قطبی و علائم کمک کنند، مشاوره با متخصصان پزشکی یا روانشناسی بسیار توصیه می شود.

 

مترجم یک دکتر

منبع : organicfacts.net

ارسال شده در تاریخ 20 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , روانشناسی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 788 بازدید

درمان اختلال دوقطبی / درمان خانگی موثر برای اختلال دوقطبی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است