۱۰ اسانس باور نکردنی برای درمان آرتریت روماتوئید

اسانس های محبوب برای درمان آرتریت روماتوئید شامل زنجبیل ، اسطوخودوس، فلفل سیاه ، نعناع و اکالیپتوس است.
مزایای فلفل شامل کاهش وزن، هضم غذا، ایمنی قوی است .

 

 درمان آرتریت روماتوئید

 

۱۰ اسانس برای درمان آرتریت روماتوئید :

روغن فلفل سیاه :

برای درمان آرتریت روماتوئید ، روغن فلفل سیاه می تواند به عنوان یک ماده ضد التهابی و ضد درد عمل کند که می تواند جریان خون را به مفاصل افزایش دهد ، سفتی و درد را کاهش دهد و میزان حرکت را افزایش دهد.

نحوه استفاده – به علت اینکه روغن فلفل سیاه میتواند شدید و به شدت دردناک باشد، چند قطره را در یک روغن حامل مانند روغن بادام یا روغن جوجوبه مخلوط کنید و سپس به صورت محلی آن را به منطقه آسیب اعمال کنید.

 

 درمان آرتریت روماتوئید

 

روغن نعناع برای درمان آرتریت روماتوئید :

لذت بردن از ترکیبات ضد التهابی و ضد درد روغن نعناع انتخاب خوبی برای افرادی است که از درد مزمن آرتروز رنج می برند. این روغن نسبتا ارزان و غیر حساس است، به طوری که مردم در صورت لزوم می توانند از آن استفاده کنند.

چگونگی استفاده –  چند قطره روغن نعناع را در محل درد آرتریت خود برای تسکین بمالید . آن را به آرامی بر روی مفاصل خود ماساژ و اجازه دهید به طور کامل جذب شود.

 

روغن اکالیپتوس برای درمان آرتریت روماتوئید :

تحقیقات نشان داده است که ویژگی های ضد التهابی شدید همراه با تعدادی از اجزای قدرتمند دیگر در روغن اکالیپتوس می توانند از عفونت جلوگیری کنند و باعث بهبودی آرتریت شوند .

نحوه استفاده –  بهتر است که روغن اکالیپتوس را با روغن حامل مانند روغن نارگیل یا روغن جوجوبه مخلوط و استفاده کنید.

 

 درمان آرتریت روماتوئید

 

روغن نخود فرنگی برای درمان آرتریت روماتوئید :

مواد تشکیل دهنده فعال در روغن فلفل قرمز کپسایسین است، این ماده فعال قادر به از بین بردن التهاب در مفاصل است.همچنین دارای اثر تسکین دهنده درد است. با محدود کردن انتقال دهنده های خاصی برای درد، کپسایسین یک گزینه بسیار محبوب برای افراد مبتلا به علائم مزمن آرتریت روماتوئید است.

نحوه استفاده –  به طور منظم ۳-۵ قطره روغن فلفل را با ۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط و به طور مستقیم بر روی ناحیه دردناک مفاصل و پوست خود اعمال کنید. اگر این کار را برای چند هفته انجام دهید،حداقل یک ماه از خودتان در برابر درد و التهاب محافظت میکنید.

 

روغن زنجبیل برای درمان آرتریت روماتوئید :

زنجبیل با آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی بسته بندی شده است که می تواند به طور مؤثر باعث کاهش التهاب و تورم شود.

چگونگی استفاده –  بهتر است که روغن زنجبیل را در یک روغن حامل مانند روغن زیتون یا روغن بادام رقیق کنید و سپس آن را به صورت موضعی به محل درد خود اعمال کنید. سپس می توانید یک کمپرسور گرم یا حوله را به منطقه اعمال کنید تا حرکات و جریان خون را ترویج دهد.

 

 درمان آرتریت روماتوئید

 

روغن لیمو برای درمان آرتریت روماتوئید :

روغن لیمو دارای خواص دیورتیک است، بنابراین هنگامی که به این مفاصل متورم اعمال می شود، می تواند به حذف این مایع اضافی و بهبود دامنه حرکت شما کمک کند.

نحوه استفاده –  روغن لیمو را می توان به طور مستقیم به مفاصل اعمال کرد، اگر چه در بسیاری از درمان های سنتی، روغن لیمو گراس به آب بخار اضافه میشود.

 

روغن زردچوبه برای درمان آرتریت روماتوئید :

زردچوبه بخاطر داشتن ماده فعال، کورکومین می تواند به طور مستقیم با التهاب در اطراف مفاصل مبارزه کند.

نحوه استفاده –  برای استفاده داخلی، به سادگی چند قطره روغن زردچوبه را به چای خود اضافه کنید، و یا حتی آن را بر روی مواد غذایی خود بریزید . کاربرد موضعی در یک روغن حامل نیز در محل درد موثر است.

 

 درمان آرتریت روماتوئید

 

روغن اسطوخودوس برای درمان آرتریت روماتوئید :

این روغن نه تنها به مقابله با نشانه های آرتریت مانند درد و التهاب کمک می کند، بلکه می تواند به کاهش درد و تنش های عضلانی کمک کند،

چگونگی استفاده – قبل از رفتن به رختخواب، چند قطره روغن را به دست ها و پاها بمالید یا به طور مستقیم روغن را به قسمت های ملتحمه یا مفاصل بمالید. در اغلب موارد، روغن اسطوخودوس را می توان بدون رقیق کردن استفاده کرد، اگر چه افرادی که دارای پوست حساس هستند، می توانند از یک روغن حامل استفاده کنند.

 

منبع : organicfacts.net

مترجم یک دکتر

ارسال شده در تاریخ 9 نوامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 659 بازدید

۱۰ اسانس باور نکردنی برای درمان آرتریت روماتوئید
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است