درمان آبسه / درمان خانگی برای درمان آبسه را اینجا بخوانید.

از قدیم شنیده ایم که موادی مثل سیر و نمک و گیاهان دارویی برای درمان عفونت دندان و درمان آبسه توصیه شده است. ما در این مطلب درمان های خانگی دیگر برای درمان آبسه را برایتان جمع آوری کرده ایم.

 

درمان آبسه .

۱٫ جوش شیرین برای درمان آبسه :

 • ۱ قاشق غذا خوری جوش شیرین
 • ۱ قاشق غذاخوری نمک
 • آب
 • توپ پنبه ای

جوش شیرین و نمک را مخلوط کنید. آب را به آن اضافه کنید. با یک توپ پنبه کمی مرطوب، این خمیر را روی آبسه قرار دهید.  برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید سپس بشویید.

 

 ۲٫ روغن نارگیل برای آبسه :

 • ۱-۲ قاشق غذا خوری روغن نارگیل
 • آب گرم

هنگامی که یک آبسه دندان دارید، روغن را در دهان خود به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بچرخانید. سپس روغن را بیرون بریزید و دندانهایتان را طبق معمول بشویید. این کار را دو بار در روز انجام دهید.

 

۳٫ روغن گل میخک برای آبسه :

چند قطره روغن گل میخک
یک مسواک

در مورد آبسه دندان، روزانه دندان های خود را با روغن گل میخک مسواک بزنید. شما همچنین می توانید لثه خود را با روغن گل میخ کنید ماساژ دهید.

 

۴٫ زردچوبه برای آبسه :

 • ۱ قاشق غذاخوری پودر زردچوبه
 • ۱ قاشق غذاخوری شیر یا آب

پودر زردچوبه را با شیر یا آب مخلوط کنید و آن را مستقیما در ناحیه آبسه قرار دهید. اجازه دهید خشک شود پس از ۲۰-۳۰ دقیقه بشویید.

 

۵٫ پوست انار :

 • پوست انار
 • ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو

پوست انار را خشک و پودر کنید. مقدار کمی از این پودر را بردارید و به آن آب لیمو اضافه کنید تا یک رب تشکیل شود. این را در منطقه آسیب دیده اعمال کنید تا خشک شود.سپس با آب بشویید.

 

۶٫ پیاز خام :

 • یک برش پیاز
 • یک تکه پارچه

پیاز را بر روی پوست آبسه قرار دهید و آن را با پارچه بپوشانید. هر سه ساعت یکبار برش پیاز را تغییر دهید.  این کار را برای یک روز کامل انجام دهید. روز بعد، اگر آبسه بهبودی نیافت ، تکرار کنید.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

آبسه دندان / درمان خانگی و جادویی برای درد و آبسه دندان

 آبسه دندان و لثه

ارسال شده در تاریخ 21 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , دهان و دندان , طب سنتی | 944 بازدید

درمان آبسه / درمان خانگی برای درمان آبسه را اینجا بخوانید.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است