خواص کدو سبز / مزایا و روش استفاده از کدو سبز برای سلامتی

خواص کدو سبز برای سلامتی بدن بسیار زیاد است. کدو سبز در سراسر جهان به عنوان یک غذای خوشمزه و مغذی شناخته شده است. شامل ویتامین C، ویتامین B6، منگنز، ریبوفلاوین، پتاسیم، فولات و ویتامین K می باشد. مزایای  خواص کدو سبز عبارتند از: توانایی بهبود سلامت قلب، کنترل دیابت، هضم صحیح و… که در ادامه به آنها میپردازیم.

 

خواص کدو سبز

 

خواص کدو سبز :

۱٫ آنتی اکسیدان ها را فراهم می کند :

مزایای کد. سبز عبارتند از: توانایی ارائه آنتی اکسیدان های ضد بیماری به بدن، از جمله ویتامین A و ویتامین C. ویتامین C نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش فشار خون و مبارزه با التهاب دارد . آنتی اکسیدان ها باعث جلوگیری از آسیب های رادیکال های آزاد و اکسیداسیون بدن می شوند که باعث بیماری می شود.

 

۲٫ سلامت قلب را بهبود می بخشد :

خواص کدو سبز شامل بهبود سلامت قلب است. فیبر در کدو سبز با کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی به طور طبیعی باعث کاهش کلسترول و بهبود سلامت قلب و عروق می شود. مواد غذایی با فیبر بالا همچنین می توانند بدن را از دیابت و مقاومت به انسولین محافظت کنند.

 

۳٫ پتاسیم بدن  را فراهم می کند :

با توجه به پتاسیم آن، مزایای کدو سبز شامل توانایی کاهش فشار خون و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی است. پتاسیم همچنین با کاهش اثرات رژیم غذایی با سدیم، خطر سکته مغزی را کاهش می دهد. سطوح پتاسیم پایین می تواند خطر مشکلات قلبی را افزایش دهد و موجب عدم تعادل با سایر مواد معدنی در بدن شود.

 

خواص کدو سبز

 

۴٫ بهبود هضم :

مزایای کدو سبز شامل هضم بهبود غذا است. به حل مشکلات گوارشی به علت الکترولیت ها، فیبر و سایر مواد مغذی که در آن وجود دارد کمک میکند.دارای مزایای ضد التهاب است که می تواند به کاهش علائم مربوط به یبوست ، سندرم روده تحریک پذیر کمک کند.

 

۵٫ کم کالری و کربوهیدرات :

کدو سبز  کم کالری و کربوهیدرات است. برای کسانی که به دنبال کاهش وزن یا حفظ وزن سالم هستند، کدو سبز یک گزینه عالی است. فیبر در کدو سبز باعث افزایش احساس سیری می شو.

 

۶٫ کمک به حفظ سلامت چشم :

مزایای کدو سبز شامل توانایی ارتقاء سلامت چشم است. این گیاه حاوی فیبرهای غذایی شامل ویتامین C، بتا کاروتن، لووتیان و زاکسنتین است که به محافظت چشم از آسیب کمک می کند. آنتی اکسیدان کاروتینوئید در کدو سبز کمک می کند تا از چشم ها از بیماری های مرتبط با سن مانند آب مروارید، گلوکوم و دژنراسیون ماکولا محافظت کنند.

 

خواص کدو سبز

 

۷٫  ویتامین های B بدن  را فراهم می کند :

کدو سبز ویتامین های مورد نیاز بدن  از جمله فولات، ریبوفلاوین و ویتامین B6. ویتامین B را فراهم میکند.

 

۸٫ می تواند به کنترل دیابت کمک کند :

خواص کدو سبز شامل توانایی کمک به کنترل دیابت می باشد . زکدو حاوی پکتین است که نقش مهمی در تنظیم قند خون دارد.

 

۹٫ می تواند عملکرد تیروئید و آدرنال را متعادل کند :

مزایای کدو سبز شامل توانایی تعادل عملکرد تیروئید و آدرنال می باشد. پلی فنل ها و اسید آسکوربیک در کدو سبز تاثیر مثبتی بر تنظیمات تیروئید، آدرنال و انسولین دارند.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : davidwolfe.com

ارسال شده در تاریخ 29 سپتامبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 788 بازدید

خواص کدو سبز / مزایا و روش استفاده از کدو سبز برای سلامتی
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است