خواص پیاز ؛ با درمان های خانگی با استفاده از پیاز آشنا شوید

پیاز یکی از سبزیجات با فضیلت است و قابلیت های درمانی زیادی دارد . عبارت “غذای من نان و پیاز است ” اشاره به فروتنی این غذای سالم دارد. چند سال پیش و حتی در حال حاضر بسیاری از مردم آن را یک آنتی بیوتیک طبیعی می نامند . خواص این ماده ی غذایی و موارد کاربرد آن در خانه بسیار زیاد است که عبارتند از :

خواص پیاز ؛ با درمان های خانگی با استفاده از پیاز آشنا شوید

رفع غبغب

پیاز یک درمان خانگی بسیار مفید برای حذف چربی های محلی است . اگر شما دارای غبغب هستید ، آنچه را که مادربزرگ های ما توصیه می کنند انجام دهید و آن را با این ماده ی مفید برطرف کنید. فقط کافیست برش های بسیار نازک پیاز را بردارید و آنها را در فر بگذارید و پس از سرخ شدن آنها را در حدود ۱۰ دقیقه روی گردن خود بگذارید. سپس منطقه را با آب بسیار سرد شسته و به خصوص اگر پوست حساس دارید، یک مرطوب کننده را استفاده کنید. اگر اینکار را تکرار کنید ، غبغب شما ناپدید خواهد شد.

 

جلوگیری از ریزش مو

پیاز برای مو بسیار مفید است . در واقع، چندین راه خانگی وجود دارد که از پیاز برای مو استفاده شود.به عنوان مثال، پیاز برای جلوگیری از ریزش مو بسیار مفید است . یک پیاز را به چهار قسمت تقسیم کنید و یک قاشق غذا خوری پیاز خشک شده را به نیم لیتر آب گرم اضافه کنید. آن را برای نیم ساعت بگذارید سپس موهای خود را با استفاده از آن بشویید ، پس از چند دقیه موی خود را با آب سرد بشویید .

 

ترک سیگار

اگر میخواهید سیگار را ترک کنید، مادربزرگان  توصیه «درمان پیاز» را میدهند که شامل خوردن سیر خام و پیاز روزانه در سالاد است. شما همچنین باید غذاهای سرخ شده و تند استفاده کنید. اگر مدت سه یا چهار روز این درمان را ادامه دهید، شروع به فراموشی در مورد دخانیات خواهید کرد و در نهایت آن را به طور کامل ترک می کنید.

 

براق کردن جواهرات

طلا و جواهری را که براقی و زیبایی آن ها محو شده است را با آب پیاز پاک کنید. آن را له کنید و مایع حاصل را روی جواهرات بگذارید. آن را برای چند ساعت نگه دارید و آنها را با پارچه نرم مالش دهید سپس بشویید.

 

درمان سرماخوردگی

اگر شما دچار سرماخوردگی شدید ، این ماده ی غذایی نیز یک درمان خانگی عالی است. یک ظرف با چند تکه ای از آن را با چند گل میخک در داخل تختخواب خود قرار دهید. بوی تند آن به شما این امکان را می دهد که به آسانی نفس بکشید، و باعث توقف سرفه و رفع موکوس بیش از حد در طول شب می شود .

 

رفع عفونت لوزه

اگر عفونت لوزه دارید ، این ماده ی پر خاصیت نیز کمک خوبی برای بهبود آن است. یک عدد کامل را بپزید و سپس آن را به دو قسمت تقسیم کنید . هر قسمت از آن را در یک طرف گردن قرار دهید و حوله را در اطراف گردن خود قرار دهید تا آنها در جای خود ثابت نگه دارد.این کار را چند شب متوالی برای برطرف شدن عفونت لوزه انجام دهید .

 

بیشتر بخوانید :

بهترین مواد غذایی برای بهبود سلامت دستگاه گوارش

ارسال شده در تاریخ 22 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع تغذیه , سلامتی | 891 بازدید

خواص پیاز ؛ با درمان های خانگی با استفاده از پیاز آشنا شوید
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است