خواص هلو برای پوست ، مو ، لاغری ، که شما را شگفت زده می کند.

کاهش کلسترول و رفع دردهای شکمی برخی از خواص هلو است. هلو میوه ای درختی است که ارتفاع درخت آن به دو تا سه و نیم متر است و مانند بعضی از گیاهان ، قبل از بیرون آمدن برگ گل می دهد.

بگ های این گیاه باریک و بلند است. گل های آن درشت و صورتی رنگ است. میوه آن درشت، شیرین و آبدار می باشد و هسته آن درشت و سخت است.

 

خواص هلو .

خواص هلو :

 1. هلو ملین است و باعث تسکین تشنگی می شود.
 2. برای رفع بوی بد دهان هلو بخورید.
 3. هلو در افرادی که گرم مزاج هستند باعث تقویت نیروی جنسی می شود.
 4. روغن مغز هسته هلو برای درد گوش و مفید است.
 5. روغن مغز هسته هلو را به محل درد بواسیر بمالید اثر خوبی دارد.
 6. خانم های حامله اگر می خواهند بچه زیبایی داشته باشند باید هلو بخورند.
 7. مغز هسته هلو مسهل است و خون را تصفیه می کند.
 8. مغز هسته هلو برای رماتیسم مفید است.
 9. در کاهش کلسترول نقش به سزایی دارد.
 10. برای درمان بیماری های قلبی عروقی مفید است.
 11.  برای رفع دردهای شکمی موثر است.
 12. برای درمان دردهای روماتیسمی کاربرد دارد.
 13. در درمان سرفه های شدید موثر است.
 14. اگر آب هلو را به صورت لوسیون بر روی پوست بمالید. باعث شفافیت و بازسازی پوست می شود.
 15. در پوست هلو موادی وجود دارد که لایه های چربی بدن را از بین می برد. از این رو برای درمان چاقی موثر است.
 16. جوشانده گل هلو کرم کدو و کرم معده را از بین می برد.

 

مضرات هلو :

 1. هلو برای اشخاص سرد مزاج مضر است. به همین دلیل این افراد باید هلو را با عسل یا زنجبیل بخورند.
 2. هضم هلو برای بعضی از اشخاص دشوار است و نفخ ایجاد می کند. برای اینکه ایجاد نفخ نکند. باید آن را حداقل نیم ساعت قبل از غذا خورد.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

تشنگی و عطش / رفع تشنگی و عطش با کمک خوردن میوه ها

آلرژی میوه ای چیست ؟/روش های درمان آن

 

ارسال شده در تاریخ 21 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 1,209 بازدید

خواص هلو برای پوست ، مو ، لاغری ، که شما را شگفت زده می کند.
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است