خواص شیر سویا و آشنایی با تاثیرات شیر سویا بر روی سلامتی بدن

شیر سویا دارای خواص فراوانی میباشد و این خواص برای بیشتر افراد شناخته شده است. شیر سویا به افراد کمک میکند تا پروتئین روزانه موردنیاز بدنشان را تامین کنند و به همین دلیل گزینه ی خوبی برای گیاهخواران میباشد زیرا پروتئین های حیوانی از رژیم غذایی گیاهخواران حذف شده است و این افراد میتوانند شیرسویا را جایگزین آن کنند.

 

شیر سویا

 

آشنایی با تاثیرات شیر سویا بر روی سلامتی بدن

۱/ سلامت قلب و عروق را تضمین میکند:

یکی از شناخته شده ترین اثرات مصرف شیر سویا , توانایی آن در ارتقا سلامت قلب و عروق میباشد و هنچنین قادر است فشارخون را تنظیم کند.

۲/ سلامت استخوان ها را ارتقا میبخشد:

شیر سویا منبعی غنی از کلسیم میباشد که به حفظ و تقویت بافت استخوانی کمک میکند و یکی از بهترین مواد غذایی برای زنانی که به یائسگی رسیده اند محسوب میشود زیرا از پوکی استخوان جلوگیری میکند.

 

شیر سویا

 

۳/ علائم یائسگی را کاهش میدهد:

مصرف شیرسویا در قبل و بعد از یائسگی میتواند به کاهش علائمی مانند گرگرفتگی , عرق شبانه و بی خوابی کمک کند. اگر شما یک زن هستید فرصت را از دست ندهید و هر چه زودتر , شیرسویا را به رژیم غذایی خود بیفزایید.

۴/ خلق و خو را تنظیم میکند:

شیرسویا حاوی موادمغذی زیادی از جمله ویتامین B میباشد که نقش مهمی در تقویت خلق و خو دارد. همچنین شیرسویا در تولید سروتونین موثر است به همین دلیل به افرادی که مبتلا به افسردگی هستند و از سطح پایین سروتونین رنج میبرند توصیه میشود مصرف شیرسویا را فراموش نکنند.

۵/ برای بیماران دیابتی نوع ۲مفید است:

شیرسویا دارای پروتئین بالا , فیبر متوسط و کربوهیدرات کم میباشد که غذایی عالی برای دیابتی ها است.

۶/ میگرن را درمان میکند:

شیرسویا سرشار از منیزیم میباشد و هنگامی که بدن به میزان لازم منیزیم دریافت کند‌ میگرن کاهش می یابد.

 

شیر سویا

 

۷/ عملکرد شناختی را افزایش میدهد:

مصرف شیرسویا به ویژه قبل از ۶۵ سالگی عملکردهای شناختی را افزایش میدهد.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 7 اکتبر 2018 توسط آلما میر با موضوع طب سنتی , گیاهان دارویی | 908 بازدید

خواص شیر سویا و آشنایی با تاثیرات شیر سویا بر روی سلامتی بدن
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است