خواص زیتون چیست و چرا زیتون را به رژیم غذایی خود بیفزاییم؟

آشنایی با خواص زیتون _ زیتون بخش مهمی از رژیم غذایی مدیترانه ای میباشد که میتواند به سلامتی شما کمک کند. هر چند زیتون دارای حجم و اندازه ی ناچیزی میباشد اما میتواند خواص بیشماری را داشته باشد که در این مجله به معرفی این خواص خواهیم پرداخت.

خواص زیتون .

زیتون دارای مواد مغذی و معدنی زیر میباشد:

▪️کربوهیدرات
▪️فیبر رژیمی
▪️اسیدهای چرب امگا۳
▪️ویتامینA
▪️ویتامینK
▪️ویتامینE
▪️کلسیم
▪️آهن
▪️منیزیم
▪️سدیم
▪️مس

خواص زیتون چیست؟

۱/ خطر ابتلا به دیابت را کاهش میدهد:

زیتون برای افرادی که مبتلا به دیابت و یا در معرض خطر ابتلا به یک شاخص طبیعی گلیسمی هستند مفید میباشد زیرا سرشار از چربی های غیراشباع است که میتواند جذب گلوکز خون را کاهش دهد.

۲/ به کاهش وزن کمک میکند:

یکی دیگر از خواص زیتون کمک به شما در جهت لاغر شدن میباشد. خوردن چربی های سالم میتوانند به شما در رسیدن به اهداف لاغری , کمک کنند. شما با مصرف زیتون , چربی مفید کافی و رژیم غذایی با کیفیت تری خواهید داشت.

خواص زیتون

۳/ از عفونت جلوگیری میکند:

آیا میدانستید یکی از خواص زیتون , جلوگیری از عفونت میباشد؟ بسیاری از افراد نمیدانند که زیتون میتواند با جلوگیری از عفونت از سیستم ایمنی بدن پشتیبانی کند به همین دلیل توصیه میشود زیتون را به رژیم غذایی خود بیفزایید.

 

۴/پوکی استخوان را کاهش میدهد:

علاوه بر موارد بالا , یکی دیگر از خواص زیتون کمک به کاهش پوکی استخوان میباشد. پوکی استخوان به تدریج رشد میکند و بر روی یکپارچگی استخوان ها تاثیر میگذارد. خطر پوکی استخوان را میتوان با مصرف زیتون به حداقل رساند زیرا زیتون دارای پنی فنول خاصی میباشد که در تقویت استخوان ها نقش موثری دارد.

 

خواص زیتون

۵/ عملکرد مغز را افزایش میدهد:

التهاب و بیماری ها میتوانند عملکرد مغز را کاهش دهند. زیتون دارای برخی از ترکیبات میباشد که میتواند بار التهابی را کاهش دهد و همچنین میتواند از جمع شدن مولکول هایی که باعث بیماری آلزایمر و پارکینسون میشوند جلوگیری کند.

 

۶/ آلرژی فصلی را کاهش میدهد:

زیتون دارای اثرات ضد التهابی میباشد که میتواند به سرکوبی آلرژی کمک کند. هیستامین در پاسخ به محرک های خاصی که باعث واکنش آلرژیک میشوند منتشر میشود اما زیتون میتواند به عنوان ضد هیستامین عمل کند و آلرژی را کاهش دهد. ایده خوبی است که قبل از شروع فصل آلرژی , مصرف زیتون را شروع کنید.

 

خواص زیتون

۷/ به تقویت چشم ها کمک میکند:

یکی دیگر از خواص زیتون , تقویت چشم ها میباشد. زیتون حاوی ویتامین A میباشد که میتواند به سلامت چشم ها کمک کند.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 10 اکتبر 2018 توسط آلما میر با موضوع طب سنتی , گیاهان دارویی | 724 بازدید

خواص زیتون چیست و چرا زیتون را به رژیم غذایی خود بیفزاییم؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است