خواص بادام زمینی چیست و چرا بادام زمینی را به رژیم غذایی خود بیفزاییم؟

خواص بادام زمینی چیست و چرا بادام زمینی را به رژیم غذایی خود بیفزاییم؟ در این مطلب با ما باشید ا با خواص خارق العاده بادام آشنا شوید.

 

خواص بادام زمینی

 

آشنایی با خواص بادام زمینی :

۱/ حافظه را تقویت میکند:

بادام زمینی به این علت که دارای نیاسین است باعث بهبود گردش خون به مغز میشود و از بیماری های مربوط به مغز و حافظه مانند پارکینسون و آلزایمر جلوگیری میکند.

 

خواص بادام زمینی.

۲/ از افسردگی جلوگیری میکند:

سرکوب شدن سروتونین یکی از عوامل مهم در ابتلا به افسردگی میباشد. بادام زمینی حاوی ترکیباتی است که موجب تولید سروتونین میشود.
سروتونین در بهبود خلق و خو موثر میباشد.

 

۳/ میتواند به کاهش وزن کمک کند:

یکی دیگر از خواص بادام زمینی کمک به کاهش وزن میباشد. اگرچه بادام زمینی دارای کالری زیادی است اما خوردن مقدار متوسط آن باعث کاهش وزن میشود زیرا بادام زمینی با پروتئین و فیبر بارگذاری میشود و این دو ماده مغذی تاثیرات مثبتی بر سرکوبی اشتها دارند.

 

خواص بادام زمینی

 

۴/ از پیشرفت سنگ های صفراوی جلوگیری میکند:

یکی از شایع ترین دلایل ایجاد سنگ های صفراوی , کلسترول بیش از حد میباشد. بادام زمینی دارای اسیدهای چرب غیر اشباع میباشد که میتواند کلسترول بد خون را کاهش دهد و خطر ابتلا به سنگ های صفراوی را به حداقل برساند.

 

۵/ به سلامت پوست کمک میکند:

بادام زمینی غنی از ویتامین E و B میباشد که میتواند تاثیرات مثبت بر سلامت پوست بگذارد. به علاوه محتوای چرب بادام زمینی به سلول های پوست کمک میکند تا غشاهای سلولی خود را تقویت کنند و مانع کم آبی پوست میشود.

 

خواص بادام زمینی
۶/ خطر سکته را کاهش میدهد:

یکی دیگر از خواص بادام زمینی , کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی میباشد.

 

۷/ از سرطان معده جلوگیری میکند:

بادام زمینی دارای ترکیبات متعددی به نام پلی فنول میباشد که میتواند خطر ابتلا به سرطان معده را تا حد زیادی کاهش دهد.

 

۸/ به بارداری سالم کمک میکند:

در دوران بارداری نیاز به اسیدفولیک افزایش می یابد و مادران باردار میتوانند با خوردن بادام زمینی نیاز خود به اسیدفولیک را تا حدی تامین کنند.

خواص بادام زمینی

۹/ سلامت قلب را ارتقا میبخشد:

دیگر خواص بادام زمینی کمک به سلامت قلب میباشد زیرا میتواند انقباض عروق خونی را کاهش دهد و کلسترول را به حداقل برساند.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 12 اکتبر 2018 توسط آلما میر با موضوع سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 879 بازدید

خواص بادام زمینی چیست و چرا بادام زمینی را به رژیم غذایی خود بیفزاییم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است