خشکی واژن / درمان های طبیعی برای بهبود خشکی واژن

اگرچه خشکی واژن در زنان بعد از یائسگی ، در حالی که میزان استروژن کاهش می یابد، رایج است . این بیماری می تواند زنان را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد. اغلب همراه با خارش و یا احساس سوزش می باشد. که می تواند باعث درد در هنگام رابطه جنسی یا افزایش فرکانس ادراری شود.

در اینجا به چندین ماده طبیعی را که اغلب به عنوان درمان های طبیعی برای این شرایط مطرح می شوند را به شما معرفی می کنیم.

 

خشکی واژن .

درمان های طبیعی برای بهبود خشکی واژن :

سیب زمینی شیرین :

کرم های ساخته شده با یام وحشی (سیب زمینی شیرین )  به عنوان منبع طبیعی استروژن عمدتا برای پوست کاربرد دارند . با این حال، شواهدی وجود دارد که یام وحشی می تواند سطوح استروژن را افزایش دهد که خشکی واژن را بهبود می بخشد.

 

کوهوش سیاه و سفید :

مکمل های غذایی حاوی گیاه کوهوش سیاه و سفید می تواند به کاهش خشکی واژن کمک کند.

 

استفاده از گیاه کودزو :

در مطالعه ۷۱ زن یائسه، محققان دریافتند که مصرف روزانه کودزو در قالب کپسول  تا ۲۴ هفته خشکی واژن را بهبود میبخشد .

 

خشکی واژن .

سویا :

به نظر می رسد که سویا حاوی مواد استروژن دار مانند “ایزوفلاون ها” است که به بهبود علائم خشکی واژن کمک کند.

 

توجه کنید :

از آنجایی که از آنجا که خشکی واژن ممکن است یکی از مشکلات بهداشتی اصلی (مانند عفونت) را نشان دهد، اگر در معرض علائم این بیماری هستید، با پزشک خود مشورت کنید. درمان های استاندارد شامل استفاده از کرم های مبتنی بر استروژن واژینال، و همچنین روغن های مبتنی بر آب است. قبل از تلاش برای درمان این بیماری با داروهای جایگزین، مهم است که با پزشک خود مشورت کنید.

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

بوی واژن / نکاتی درباره چگونگی از بین بردن بوی واژن

بهترین روش های درمان خارش واژن چیست؟

 علل و روشهای درمان گشادی واژن

ارسال شده در تاریخ 19 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع زنان و زایمان , طب سنتی , مسائل جنسی | 871 بازدید

خشکی واژن / درمان های طبیعی برای بهبود خشکی واژن
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است