خشکی لب | چگونه خشکی لب را با مواد طبیعی از بین ببریم؟

خشکی لب , باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی در شما میشود. قبل از اینکه به معرفی داروهای شگفت انگیز بپردازیم , لازم است به شما بگوییم: آب بخش مهمی از رژیم زیبایی ماست و باعث هیدراته نگه داشتن بدن و پوست میشود پس برای اینکه سریع تر خشکی لب هایتان را رفع کنید علاوه بر استفاده از داروهای خانگی , به میزان لازم آب بنوشید.

 

خشکی لب

 

چه عواملی باعث خشکی لب میشود؟

▪️قرار گرفتن در معرض خورشید

▪️سیگار کشیدن

▪️آلرژی

▪️استفاده از بعضی داروها مانند: رتینوئید و داروهای شیمی درمانی

 

 

چگونه خشکی لب را با مواد طبیعی از بین ببریم؟

 

۱/ گلبرگ گل رز:

گلبرگ گل رز حاوی خواص تغذیه کننده پوست میباشد و سرشار از ویتامینEمیباشد که در رفع خشکی لب به شما کمک زیادی میکند و شیر هم حاوی اسید لاکتیک است که پوست مرده ی لب را از بین میبرد.

ابتدا۵تا۶عدد گلبرگ گل رز را در یک چهارم فنجان شیر خیس کنید و به مدت۲۰دقیقه روی لب هایتان قرار دهید. در نهایت با آب سرد لب هایتان را بشوئید و برای اینکه به نتیجه برسید تا یک هفته هر روز از این روش استفاده کنید.

 

خشکی لب

 

 

۲/ خیار:

خیار را برش بزنید و این برش ها را بر روی لب هایتان به آرامی بمالید. برای اینکه به نتیجه برسید یک یا دو بار در روز از این روش استفاده کنید.

 

 

 

 

۳/ آلوئه ورا:

آلوئه ورا حاوی ترکیبات طبیعی میباشد که میتواند پوست مرده ی لب را از بین ببرد و در رفع خشکی لب به شما کمک کند. برای استفاده از این روش کافیست , آلوئه ورا تازه تهیه کنید و قبل از رفتن به رختخواب ژل آلوئه ورا را بر لب هایتان بمالید.

 

 

 

۴/ کیسه چای سبز:

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان میباشد  و در رفع خشکی لب موثر است.

یک کیسه چای سبز را درون یک فنجان آب گرم قرار دهید و سپس کیسه ی چای سبز را بر روی لب هایتان بمالید. این روش را هر روز تکرار کنید تا به نتیجه برسید.

 

 

 

 

۵/ آب لیمو:

۱قاشق چایخوری آبلیمو , ۱قاشق غذاخوری عسل , یک دوم قاشق چایخوری روغن کرچک را با یکدیگر مخلوط کنید و این ترکیب را بر روی لب هایتان قرار دهیدو اجازه دهید ۱۰دقیقه بماند و در نهایت با آب بشوئید. این روش را تا یک هفته تکرار کنید تا به نتیجه برسید.

 

 

 

 

منبع: stylecraze.com/articles

ارسال شده در تاریخ 1 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع تغذیه , زیبایی , طب سنتی | 910 بازدید

خشکی لب | چگونه خشکی لب را با مواد طبیعی از بین ببریم؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است