تمرینات مدیتیشن | فواید تمرینات مدیتیشن چیست؟ چرا این تمرینات را انجام دهیم؟

این روزها افراد زیادی به سمت انجام مدیتیشن رو آورده اند. ممکن است برای شما این سوال پیش آید که تمرینات مدیتیشن چه مزایایی دارند؟

تمرینات مدیتیشن

فواید تمرینات مدیتیشن چیست؟

۱/ افسردگی و اختلالات اضطراب را کاهش میدهد:

به افرادی که به افسردگی دچار شده اند یا اضطراب زیادی را تجربه میکنند , توصیه میشود مدیتیشن را فراموش نکنند زیرا با توجه به بررسی های انجام گرفته تمرینات مدیتیشن به طور قابل توجهی افسردگی و تفکرات احمقانه را کاهش میدهد و میتواند افکار منفی را از شما دور کند.

 

۲/ فوبیا و هراس را کاهش میدهد:

با توجه به نتایجی که از مطالعات تصادفی به دست آمده است میتوان فهمید که تمرینات مدیتیشن برای افرادی که مبتلا به فوبیا یا هراس هستند موثر است و میتواند ترس آنها را کاهش دهد.

 

 

۳/ ماده خاکستری مغز را افزایش میدهد:

دانشمندان عده ای از افراد را پس از تمرینات مدیتیشن مورد بررسی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که غلظت ماده خاکستری در مغز این افراد افزایش یافته است.

تمرینات مدیتیشن

۴/ هوشیاری را بهبود میبخشد:

تحقیقات انجام شده در دانشگاه کنتاکی نشان میدهد که افرادی که مدیتیشن را انجام میدهند هوشیاری بیشتری دارند و توجه بیشتری به محرک ها بدون توجه به میزان شدت آن , از خود نشان میدهند.

 

 

۵/ امواج مغزی گاما را افزایش میدهد:

ریچارد دیویدسون , دانشمند عصب شناسی از دانشگاه ویسکانسین با توجه به بررسی های انجام شده به این نتیجه رسید که افرادی که  مدیتیشن را به طور منظم انجام میدهند , موجب افزایش امواج مغزی گاما میشوند.

 

تمرینات مدیتیشن
۶/ تمایل به مصرف موادمخدر را کاهش میدهد:

با توجه به بررسی هایی که در زندان ها انجام گرفته است افرادی که تمرینات مدیتیشن را انجام میدادند تمایل کمتری به مصرف موادمخدر داشتند , همچنین میزان مصرف الکل در این افراد به طور قابل توجهی کاهش یافت.

 

 

۷/ به تمرکز بهتر کمک میکند:

افرادی که تمرینات مدیتیشن انجام میدهند کمتر به حواس پرتی دچار میشوند و تمرکز بهتری بر روی مسائل دارند و به طور قابل توجهی میتوانند در پردازش تصاویر متحرک سریع تر و موفق تر باشند.

 

تمرینات مدیتیشن

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 19 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , سلامتی , مغز و اعصاب | 785 بازدید

تمرینات مدیتیشن | فواید تمرینات مدیتیشن چیست؟ چرا این تمرینات را انجام دهیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است