بی خوابی | خوراکی هایی که باعث میشود خواب راحتی داشته باشید

بی خوابی به علت های زیادی مخصوصا اختلالات سیستم عصبی مانند استرس , عصبانیت , اضطراب و غیره به وجود می آید. اگر شما دقت کنید که چه ساعتی نمی توانید بخوابید یا چه ساعتی در شب از خواب بیدار میشوید میتواند چیزی درباره ی اعضای بدنتان به شما بگوید:

  • بی خوابی از ساعت ۱۱صبح تا ۱صبح: کیسه صفرا
  • بی خوابی از ساعت ۱ صبح تا ۳ صبح : کبد
  • بی خوابی از ساعت ۳ صبح تا ۵ صبح : ریه ها
  • بی خوابی از ساعت ۵ صبح تا ۷ صبح : روده ها

 

بی خوابی .

کدام خوراکی ها به شما کمک میکند  تا با بی خوابی مقابله کنید :

۱/ موز:

موز دارای مقدار زیادی کربوهیدرات میباشد که باعث خواب آلودگی شما میشود. شما میتوانید قبل از خواب موز بخورید . همچنین ترکیب موز له شده و دانه های زیره سبز بو داده شده را اگر بعد از شام مصرف کنید باعث میشود در شما احساس خواب آلودگی ایجاد شود.

 

بی خوابی .

۲/ دمنوش به لیمو:

دمنوش به لیمو باعث کاهش فشار عصبی و اضطراب در شما میشود و اگر قبل از خواب این دمنوش را بنوشید به شما کمک میکند تا خواب بهتری داشته باشید.

۳/ زعفران:

زعفران دارای خواص آرام بخشی است که باعث میشود مشکل بی خوابی شما رفع گردد. کافی است ۳یا۴ رشته از زعفران را در آب گرم بیندازید و هر شب قبل از خواب این نوشیدنی را بنوشید.

 

۴/ دمنوش اسطوخودوس:

شما قبل از خواب میتوانید از دمنوش اسطوخودوس استفاده کنید . همچمین استشمام عطر اسطوخودوس قبل از خواب , باعث میشود خواب عمیق تری داشته باشید.

 

۵/ حمام داغ:

دو ساعت قبل از رفتن به رختخواب دوش بگیرید تا اعصاب و بدن شما آرام شود. اضافه کردن قطره ی روغن بابونه , لیمو , اسطوخودوس یا رزماری به آب وان حمام باعث میشود نتیجه ی بهتری بگیرید.

 

۶/ دمنوش سنبل الطیب:

اگر دچار بیخوابی شده اید از دمنوش سنبل الطیب استفاده کنید زیرا خاصیت آرام بخشی قوی دارد و اختلالات خواب شما را رفع میسازد.

 

۷/ صورتتان را ۳۰ ثانیه در آب خیلی سرد فرو کنید:

اگر دچار اضطراب شده اید و نمیتوانید بخوابید صورتتان را در آب خیلی سرد فرو کنید تا سیستم عصبی شما دوباره تنظیم شود و با اعصابی آرام به رختخواب بروید.

 

۸/ زنیان:

یک قاشق چایخوری تخم زنیان را به ۳۷۵میلی لیتر آبجوش بیفزایید و ۱۵دقیقه بجوشانید سپس صاف کرده و عسل و شیر به آن بیفزایید و قبل از خواب بنوشید.

ارسال شده در تاریخ 9 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 1,200 بازدید

بی خوابی | خوراکی هایی که باعث میشود خواب راحتی داشته باشید
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است