بی اشتهایی چیست ؟ درمان های خانگی برای بی اشتهایی

بی اشتهایی شرطی است که با ترس وحشتناک از دست دادن وزن همراه است که موجب می شود تا فرد مبتلا بسیار لاغر باشد. با وجود اینکه فرد مبتلا ممکن است در معرض کمبود وزن باشد، اما احساس می کند که دارای اضافه وزن می باشد و این باعث می شود که از خوردن غذا اجتناب کند.

 

بی اشتهایی

 

بی اشتهایی شرطی است که معمولا بیشتر از پسران دختران را تحت تاثیر قرار می دهد. بی اشتهایی عمدتا در سالهای نوجوانی یک فرد ایجاد می شود. بسیار مهم است که شرایط را در مراحل اولیه درمان کنید. به خاطر اینکه وقتی وضعیت پیشرفت می کند، می تواند منجر به توسعه سایر اختلالات سلامت مانند پوکی استخوان، بیماری های قلبی، مشکلات کلیوی و حتی مرگ در برخی موارد شدید شود. نظرسنجی های انجام شده نشان می دهد که حدود ۵ تا ۲۰ درصد افراد مبتلا به این بیماری در صورتی که شرایط در زمان مناسب درمان نشوند، می میرند. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که درمان این شرایط می تواند به فرد کمک کند تا وزن سالم داشته باشد.

 

نشانه های بی اشتهایی :

کاهش وزن شدید علائم اولیه است که با این وضعیت مرتبط است. افراد مبتلا ممکن است از بی خوابی نیز رنج ببرند. کم آبی و کاهش فشار خون نیز علائم رایج هستند که با این وضعیت مرتبط هستند. از دست دادن اشتها یک علامت مهم رفتاری است که با بی اشتهایی همراه است و ناشی از ترس از دست دادن وزن است.

 

بی اشتهایی

 

علل بی اشتهایی :

اکثر متخصصان سلامت علت دقیق این شرایط را نمی دانند. با این حال، عوامل متعددی نقش مهمی را در توسعه این وضعیت ایفا می کنند. ژنتیک شناخته شده نقش مهمی در توسعه بی حسی بازی می کند. افرادی که سابقه خانوادگی اختلالات خوردن دارند، از اختلال خوردن بیشتر از دیگران که چنین سابقه خانوادگی ندارند رنج می برند. فشار بیش از حد بر روی بدن به علت کار یا ورزش باعث می شود که فرد ضعیف شود و در نتیجه این وضعیت را ایجاد کند.

 

درمان های خانگی برای بی اشتهایی :

لیمو :

لیمو یک گیاه مفید است که بومی اروپا است و به طور گسترده ای برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار میگیرد. مرکز پزشکی دانشگاه مریلند معتقد است که لیمو یک گیاه عالی است که در افزایش اشتها موثر است. لیمو در قالب چای گیاهی، عصاره، کپسول و روغن موجود است. کارشناسان بهداشتی اعلام کرده اند که عوارض جانبی عمده ای در مصرف این گیاه در دوز توصیه شده وجود ندارد.

 

بی اشتهایی

 

فلفل :

فلفل کایین یک درمان مفید است. مرکز پزشکی دانشگاه مریلند معتقد است که این گیاه به طور گسترده در طب گیاهی ژاپنی، چینی، آیورودا و کره به کار رفته است، زیرا به افزایش اشتها کمک می کند. شما می توانید این گیاه را به شکل یک کپسول یا قرص مصرف کنید. دوز توصیه شده از این گیاه ۳۰ تا ۱۲۰ میلیگرم سه تا چهار بار در روز است.

 

برگ پاپایا:

برگ های پاپایا در درمان آکنه به دلیل افزایش اشتها، مفید می باشند. برگ های پاپایا در تقویت تولید بزاق مفید هستند، در نتیجه باعث افزایش اشتها می شوند. برگ پاپایا نیز در درمان و جلوگیری از سوزش سر دل نیز مفید است.

 

بی اشتهایی

دیگر درمان های خانگی برای بی اشتهایی :

اگر شما از بی اشتهایی رنج می برید، هر روز دو تا سه پرتقال مصرف کنید تا اشتها را افزایش دهید.
سیب در درمان موثر است زیرا به افزایش اشتها کمک می کند.  روزی یک سیب مصرف کنید.
سیر در افزایش اشتها و تحریک سیستم گوارش موثر است. شما می توانید سیر خرد شده را به سالاد، کره و سوپ اضافه کنید تا از این مزایا استفاده کنید. علاوه بر این، سیر نیز عطر و طعم خوبی برای مواد غذایی می افزاید.
گوجه فرنگی خام را به شکل یک سالاد مصرف کنید زیرا باعث افزایش اشتها بیمار می شود.

 

مترجم یک دکتر

منبع : natural-homeremedies.com

 

 

ارسال شده در تاریخ 11 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 715 بازدید

بی اشتهایی چیست ؟ درمان های خانگی برای بی اشتهایی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است