بهترین فواید موز سبز برای حفظ سلامت بدن و زیبایی پوست

خوردن موز سبز ممکن است برای بسیاری از مردم غیر قابل درک باشد اما تعدادی از فواید موز سبز وجود دارد که ممکن است شما را متعجب کند.

 

موز سبز

 

موز سبز چیست؟ 

موزهای سبز موزهای زرد کال هستند که اکثر نشاسته مقاوم  آنها را به قندهای آسان تر قابل هضم تبدیل نمی کنند .

موزهای سبز  دارای پروپوکتین بالا هستند ، که باعث تولید گاز متیلن می شوند و نشاسته را در طول فرایند رسیدن به فیبر قابل هضم تبدیل می کنند .  موز زرد در این نوع خاص از نشاسته مقاوم است که باعث می شود بدن آنها را هضم کند.

گفته می شود فواید موز سبز منحصر به فرد است که ممکن است برای بعضی از مردم مفید باشد.

 

آمارهای تغذیه ای موزهای سبز :

موزهای سبز حاوی مقادیر زیادی از نشاسته مقاوم و اسید های چرب کوتاه مدت و همچنین سطوح مشابه ویتامین ها و مواد معدنی کلیدی هستند. این مواد مغذی عبارتند از پتاسیم و سدیم ، و همچنین مقداری مناسب  از فیبر رژیمی و حتی مقدار کمی از پروتئین .

یک موز سبز متوسط ​​متوسط ​​حاوی ۸۱ کالری است که آن را میوه ای پر از انرژی میکند.

 

موز سبز

 

بهترین فواید موز سبز :

مهمترین  فواید موز سبز عبارتند از: توانایی افزایش جذب مواد مغذی، بهبود هضم ، کمک به کاهش وزن ، کاهش فشار خون ، افزایش متابولیسم و کنترل قند خون.

 

بهبود جذب مواد مغذی :

موز سبز به دلیل اسید های چرب کوتاه مدت موجود در آنها می تواند سلامت روده کلی شما را بهبود بخشد. تحقیقات نشان داده است که این نوع اسید چرب می تواند توانایی بدن شما برای جذب مواد مغذی، به ویژه کلسیم را بهبود بخشد.

 

تنظیم فشار خون :

همانند موزهای نرمال زرد، موز سبز حاوی  پتاسیم بسیار زیاد است که یک ماده معدنی ضروری در بدن است. پتاسیم به عنوان یک وازودیلاتور عمل می کند به این معنی است که می تواند تنش و فشار روی  عروق خونی را کاهش دهد.  این کاهش فشار خون شما می تواند به جلوگیری از شرایط مانند آترواسکلروز ، حملات قلبی و سکته مغزی کمک کند.

 

موز سبز

 

کمک در هضم :

اگرچه سطح بالای نشاسته مقاوم در موزهای سبز باعث می شود که آنها به میزان کمی هضم شوند، مقدار زیادی فیبر در موز سبز وجود دارد . فیبر می تواند سطح باکتریایی در روده را متعادل نگه دارد ، جلوگیری از یبوست و نفخ  نیز از دیگر فواید این میوه  است .

 

تقویت متابولیسم :

مواد مغذی موجود در موز سبز می توانند به منظور بهینه سازی متابولیسم با ارائه یک پایه، پایه کربوهیدرات پیچیده برای انرژی کمک کنند. این میوه ها به جای کربوهیدرات های ساده، می توانند باعث افزایش سرعت کالری سوزی در بدن شوند.

 

کنترل دیابت :

ویتامین B6 در سطوح بالای موزهای سبز یافت می شود و این ویتامین خاص برای تنظیم قند خون کنترل می شود.  فیبر موجود در این موز همچنین می تواند  باعث سرکوب ترشح انسولین به خون شود.

 

موز سبز

 

تنظیم سطح کلسترول :

فیبرهای رژیمی موجود در موز سبز  ، کلسترول بیش از حد را از طریق شریان ها و رگ های خونی که می تواند خطر ابتلا به آترواسکلروز و حملات قلبی و همچنین بیماری های قلبی عروقی را افزایش دهد را از بین ببرد.

 

کاهش وزن :

نشاسته مقاوم در  موز سبز ممکن است برای هضم مفید باشد، اما شناخته شده است که سرعت فرایندهای چربی سوز را در بدن افزایش می دهد ، در نتیجه به کاهش وزن کمک می کند.

 

 

منبع : organicfacts.net

ارسال شده در تاریخ 22 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 1,037 بازدید

بهترین فواید موز سبز برای حفظ سلامت بدن و زیبایی پوست
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است