با چه راهکار هایی می توان دست ها خود را نرم کرد ؛ نرمی دست

دستها اندام های ضروری بدن ما هستند  و نرمی دست آرزوی هر فردی می باشد . یکی از مشکلات رایج که بسیاری از ما با آن مواجه هستیم، دستهای خشک و خشن هستند. عوامل متعددی وجود دارند که باعث خشکی و خشن بودن دست می شوند مانند : هوای خشک و سرد، رطوبت کم در هوا، آفتاب روزانه، شستشوی دست بیش از حد یا غوطه ور شدن در آب یا مواد شیمیایی، استفاده از آب کلردار و …

با چه راهکار هایی می توان دست ها خود را نرم کرد ؛ نرمی دست

علل خشکی دست

ماده شیمیایی در پاک کننده های خانگی بر دستان شما تاثیر می گذارد.

این مواد می توانند رطوبت پوست راکاهش دهند و به لایه بیرونی پوست آسیب برساند و آن را در معرض انواع مشکلات قراردهد. صابون یکی از مهمترین علل خشکی دست است. صابون ها می توانند یکپارچگی طبیعی پوست را مختل کرده و روند طبیعی تعمیر پوست را کاهش دهند. همچنین خشکی و ترک خوردگی در پوست ایجاد می کند.

بهترین داروهای خانگی برای دست های خشن و خشک

سرکه سیب

سرکه سیب با تعادل pH پوست به درمان خشکی دستها کمک می کند .

همچنین می تواند رطوبت پوست را حفظ کند باعث خنثی کردن سلول های مرده پوست شود واز دستها محافظت کند.

یک فنجان سرکه سیب ، ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون و۲ فنجان آب گرم را باهم مخلوط کنید و دستان خود را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در این محلول قرار دهید ، این کار را ۱ تا ۲ بار در هفته تکرار کنید.

 

جو دوسر

جو بهترین عامل شفا دهنده برای دست های خشک و خشن و نرمی دست است. همچنین بهعنوان یک عامل پاک کننده طبیعی و ضد خارش شناخته می شود . این گیاه حاوی پروتئین زیادی است که از دست دادن آب جلوگیری می کند و پوست را مرطوب و نرم نگه می دارد. یک بشقاب بلغور جو دوسر را با عسل و مقدار کمی آب مخلوط کنید. شما حتی می توانید آب لیمو را به آن اضافه کنید. آن را روی دست بگذارید و تقریبا ۵-۶ دقیقه آن را ماساژ دهید. سپس آن را با آب گرم بشویید تا نرمی دست هایتان افزایش یابد.

آب لیمو برای روشن شدن پوست

لیمو پاک کننده طبیعی است و به پوست کمک می کند تا نرم شود.

همچنین رنگ پوست را بهبود می بخشد و هر لکه تاریک روی پوست را روشن می کند.

آب لیمو و عسل را به مقدار مساوی مخلوط کنید و۵ دقیقه روی دستان خود قرار دهید سپس دست های خود را با آب گرم بشویید.

موز برای خلاص شدن از ترک خوردن پوست دست

موز سرخ شده مرطوب کننده عالی است. هم چنین به رفع چین و چروک روی پوست کمک می کند.

موزسرخ شده را بر روی دست قرار دهید، ۳۰ دقیقه صبر کنید بعد بشویید.

روغن زیتون و شکر مرطوب کننده پوست

روغن زیتون مرطوب کننده عالی است و پوست را هیدراته می کند، شکر پوست مرده را لایه برداری می کند.

کمی شکر را د ر کف دست خود قرار دهید، روغن زیتون را به آن اضافه کنید. دست خود را به آرامی اسکراب مالش دهید. شروع به ماساژ انگشتان دست برای حدود ۴۰ ثانیه کنید سپس دست های خود را با آب گرم و خشک پاک کنید.

ماست تمیز کننده طبیعی پوست

ماست تازه بهترین درمان خانگی طبیعی است و به عنوان یک عامل آبرسانی عمل می کند.

اسید لاکتیک موجود در ماست به عنوان یک پاک کننده طبیعی و عامل خالص کننده برای حذف سلول های مرده پوست عمل می کند. یک قاشق غذاخوری ساده ماست را روی دستان خود بمالید و ۵ دقیقه ماساژ دهید. سپس آن را با آب گرم بشویید.

آووکادو برای پوست ضعیف

آواکادو غنی از ویتامین A، C، E است و به عنوان یک چربی مونو اشباع شده عمل می کند.

½ پودر آووکادو رسیده و ۱ قاشق غذاخوری عسل را مخلوط کنید. این خمیر را روی دستان خود قرار دهید وآن را با آب سرد بشویید و آن را چند بار در هفته استفاده کنید. از روغن آووکادو برای ماساژ دست خود یک بار در روز قبل از حمام نیز می توانید استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید :

جوش صورت و راه های درمان جوش صورت و نکات بهداشتی برای پوست مستعد جوش

ارسال شده در تاریخ 21 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع درمان , زیبایی | 1,441 بازدید

با چه راهکار هایی می توان دست ها خود را نرم کرد ؛ نرمی دست
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است