انار / آشنایی با ۵ عوارض و ۵ مزایای مصرف انار برای سلامتی

انار یکی از محبوب ترین میوه ها است. این امر بخاطر رنگ و طعم جذاب آن است. این مقاله به شما اطلاعاتی در مورد عوارض جانبی و مزایای انار را ارائه میدهد.

 

انار

عوارض جانبی انار:

 ۱٫ کاهش اثر آنزیم ها :

آنزیم های موجود در انار می توانند عملکرد آنزیم های خاص موجود در کبد را مختل کنند. اگر داروهای خاصی برای اختلالات کبدی دارید، قبل از مصرف این میوه یا آب آن، با پزشک خود مشورت کنید.

 

۲٫ محتوای قند بالا :

اگر با دیابت می جنگید، از خوردن انار جلوگیری کنید زیرا مقدار قند زیادی دارد.

 

۳٫ کالری بالا :

اگر شما در رژیم غذایی هستید و به مصرف کالری خود نگاه می کنید، از مصرف این میوه یا آب آن اجتناب کنید. انار، کالری زیادی دارد. همچنین می تواند باعث افزایش وزن شما شود.

 

۴٫ اختلالات دستگاه گوارش:

مصرف بیش از حد این میوه باعث اختلالات بسیاری می شود. بعضی از آنها تهوع، استفراغ، درد شکمی و اسهال است. اما این علائم معمولا بعد از چند ساعت از بین می روند. مصرف بیش از حد  همچنین می تواند دستگاه گوارش را تحریک کند.

 

۵٫ آلرژی :

مصرف این میوه همچنین باعث ایجاد علائم بسیاری می شود که منجر به آلرژی می شود. این علائم عبارتند از :

بلع دردناک
بثورات
تورم صورت
مشکل تنفس
درد و تورم در دهان

 

انار

مزایای انار :

۱٫ افزایش سیستم ایمنی بدن:

انار با قدرت دفع باکتری ها و ویروس ها در تقویت سیستم ایمنی مفید است. این کمک می کند تا بدن قوی تر شود.

 

۲٫ کاهش کلسترول :

مصرف انار به طور مرتب می تواند به کنترل سطح کلسترول بد در بدن کمک کند.  آب آن  دارای پتاسیم  لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) است. این کمک می کند که قلب بهتر کار کند.

 

۳٫ جلوگیری از سرطان پستان:

بعضی از آنزیم های موجود در این میوه سلول هایی را که باعث سرطان پستان می شوند، از بین می برند. مصرف انار به طور مرتب می تواند به جلوگیری از سرطان پستان کمک کند.

 

۴٫ مبارزه با دیابت:

سطح قند خون را کاهش می دهد. همچنین سموم بدن را از بین می برد. این یک جنبه موثر و مفید برای افراد مبتلا به دیابت است.

 

۵٫ کاهش موارد موارد بیماری های قلبی:

با کاهش اثرات کلسترول، انار به بهبود عملکرد قلب کمک می کند. مصرف منظم انار، همچنین خطر ابتلا به نارسایی قلبی، سکته مغزی و پلاک را کاهش می دهد.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

تشنگی و عطش / رفع تشنگی و عطش با کمک خوردن میوه ها

آلرژی میوه ای چیست ؟/روش های درمان آن

 

 

 

ارسال شده در تاریخ 24 آگوست 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع سلامتی , گیاهان دارویی | 855 بازدید

انار / آشنایی با ۵ عوارض و ۵ مزایای مصرف انار برای سلامتی
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است