اعتماد به نفس | با انجام چه کارهایی اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم؟

در این مجله قصد داریم شما را با مواردی آشنا سازیم که باعث افزایش چرخه ی اعتماد به نفس شما میشود.

اعتماد به نفس .
با انجام چه کارهایی اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم؟

۱/ به یاد داشته باشید که هر کس اشتباه میکند:

شما باید اشتباهاتی را انجام دهید تا یاد بگیرید و رشد کنید , بنابراین سعی نکنید که هنگام انجام دادن اشتباهات , خودتان را ببازید.

 

۲/ بر روی آنچه میتوانید تغییر دهید تمرکز کنید:

واقع بین باشید و به دنبال تمرکز بر کارهایی که خارج از توان شماست نباشید , در عوض سعی کنید انرژی خود را در شناسایی چیزهایی که در کنترل شما هستند متمرکز کنید.

 

۳/ چه کاری باعث خوشحالی شما میشود:

تلاش کنید تا وقت خود را صرف چیزهایی کنید که لذت میبرید , در این صورت لازم نیست کارهایی را انجام دهید که بر روحیه ی شما تأثیر منفی میگذارد.

 

۴/ چیزهای کوچک را جشن بگیرید:

برنده شدن در جشن های پیروزی , باعث افزایش اعتماد به نفس شما میشود و باعث میشود احساس بهتری در شما به وجود آید.

 

۵/ از افراد منفی گرا دوری کنید:

افرادی را پیدا کنید که باعث میشوند نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید. ارتباط خود را با افرادی که منفی گرا هستند محدود کنید زیرا باعث کاهش اعتماد به نفس شما میشوند.

 

۶/ شایستگی های خود را شناسایی کنید و آن ها را توسعه دهید:

بر روی توانایی های خود تمرکز کنید و تلاش کنید تا آنها را توسعه دهید. اگر شما یک دونده ی خوب هستید در مسابقات دو , شرکت نمایید.

 

۷/ مراقب ظاهر خود باشید:

ظاهر بیرونی اغلب انعکاسی از احساس شما در داخل است. بدن ما به روح و ذهن ما متصل است و همه ی آنها بر یکدیگر تأثیر میگذارند , همواره تلاش کنید تا ظاهری آراسته داشته باشید , افرادی که ظاهر آراسته دارند اعتماد به نفس بیشتری دارند.

 

۸/ به دیگران آموزش دهید:

اگر شما نویسنده ای عالی هستید یا در ریاضی مهارت دارید , میتوانید این مهارت ها را به دیگران منتقل کنید . هنگامی که مهارت خود را با دیگران به اشتراک میگذارید , باعث افزایش اعتماد به نفس شما میشود.

 

 

منبع: au.reachout.com
mindvalley.com

ارسال شده در تاریخ 1 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع روانشناسی , سلامت روان , سلامتی | 903 بازدید

اعتماد به نفس | با انجام چه کارهایی اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است