استفاده از آب برنج برای پوست و مو – مزایای زیبایی آب برنج

آب برنج بهترین درمان خانگی برای مراقبت از زیبایی است. اغلب توسط زنان ژاپنی استفاده می شود.

آب برنج باعث روشن ودرخشان شدن پوست میشود.

آب برنج بهترین ومناسب ترین پاک کننده برای انواع پوست است.

در آب برنج میزان مواد معدنی، مواد مغذی و ویتامین ها بالاست. آب برنج می تواند شگفتی ها را برای پوست، صورت و مو به ارمغان آورد .آب برنج باعث می شود پوست شما جوان و قابل انعطاف باشد. همچنین باعث ایجاد موهای قوی و براق می شود

استفاده از آب برنج برای پوست و مو - مزایای زیبایی آب برنج

روش سریع رفع جوش

برای تهیه آب برنج، ½ فنجان برنج را به ۲ فنجان آب اضافه کنید اجازه دهید تا حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بجوشد سپس آن را صاف کنید.بعد از سرد شدن با کمی آب خالص مخلوط و از آنبرای شستن موها و صورت خود استفاده کنید.

آب برنج باعث بهبود سلامت مو می شود

آب برنج به داشتن موهای قوی، نرم و سالم کمک میکند. موهای شما با پروتئین ساخته شده است.

بنابراین، آب برنج برای موها مناسب است.

پروتئین برنج باعث تقویت مو می شود.

آب برنج موی شما را سالم و نرم نگه می دارد و به درمان ریزش مو کمک می کند. برای اینکار موهای خود را با آب برنج بشویید. اطمینان حاصل کنید که آب برنج باید با آب معمولی رقیق شده و سپس آن را بر روی مو استفاده کنید .موهای خود ابتدا با آب برنج بشویید سپس به طور کامل با یک آب ساده آبکشی کنید. این فرایند را حدود ۲ تا ۳ بار در هفته تکرار کنید.

حذف آکنه

برای حذف و درمان آکنه آب برنج به اندازه کافی قوی است.

مقداری از آب برنج را بردارید و سواب پنبه ای را در آن بگذارید سپس آن را روی پوست خود اعمال کنید  به کاهش قرمزی پوست کمک می کند.

بنابراین، باعث کاهش تدریجی آکنه در پوست می شود.

 

روشنایی پوست را بهبود می بخشد

آب برنج بهترین راه برای جایگزینی همه محصولات مصنوعی است که به راحتی در بازار موجود است.

هم چنین به روشن شدن  طبیعی پوست شما کمک میکند.

آب حاصل از برنج غنی از ناخالصی است که می تواند پوست را روشن کند. کافیست هر روز صورت خود را با آب  رقیق شده ی برنج بشویید.

رطوبت پوست شما را حفظ می کند

برنج به دلیل وجود پروتئین  در خود پوست شما را مرطوب نگه می دارد و باعث کاهش پیری پوست می شود .

یک فنجان آب برنج را با ۲ فنجان آب شیرین رقیق کنید. یک پارچه شسته و تمیز را در محلول خیس کنید و پارچه را بر روی صورتتان بگذارید. حدود ۱۵ دقیقه آن را روی صورت خود نگه دارید سپس پوست را بشویید.

بستن  منافذ باز پوست

منافذ پوستی بزرگ منجر به مشکلات پوستی مختلف مانند آکنه و کک و مک می شوند.

اغلب در افرادی که دارای پوست چرب هستند دیده می شود. آب برنج به کاهش تحریک پوست کمک می کند.

آب برنج بخاطر رطوبت موجود در خود پوست را مرطوب می کند و منافذ بزرگ را کاهش داده و تراز pH پوست را بهبود میبخشد.

کاهش سوزش پوست

آب این ماده غذایی به درمان پوست خشک کمک می کند.

بنابراین، باعث کاهش تحریک پوست و التهاب می شود. برنج به درمان پوست آسیب دیده کمک می کند و برای بیماران مبتلا به درماتیت آتوپیک مفید است.

چند فنجان آب برنج را به آب گرم وان حمام اضافه و برای استحمام استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید :

افزایش رشد مو ، تقویت و جلوگیری از ریزش مو با استفاده ی روزانه از این مواد غذایی

ارسال شده در تاریخ 21 آوریل 2018 توسط نسرین ولی خانی با موضوع زیبایی | 1,244 بازدید

استفاده از آب برنج برای پوست و مو – مزایای زیبایی آب برنج
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است