اسانس لیمو | آشنایی با فواید شگفت انگیز اسانس لیمو برای بدن

این روزها اسانس لیمو به وفور مورد استفاده قرار میگیرد زیرا دارای خواص زیادی برای سلامت میباشد.

 

اسانس لیمو .

 

فواید اسانس لیمو برای بدن چیست ؟

۱/ از پوست مراقبت میکند:

اسانس لیمو , یک انتخاب موثر برای درخشش پوست میباشد این اسانس به عنوان یک مرطوب کننده عمل میکند و سبب رطوبت رسانی به پوست خشک میشود و برای درمان اختلالات پوستی توصیه میشود.

 

۲/ استرس را کاهش میدهد:

تسکین دهنده میباشد و در رفع خستگی ذهنی و استرس به شما کمک زیادی میکند و همچنین ‌میتواند انرژی مثبت را درون شما به وجود آورد. هنگامی که اسانس لیمو را استنشاق کنید تمرکز شما افزایش می یابد به همین دلیل توصیه میشود جهت خوشبو ساختن اتاق و دفترکارتان از این اسانس استفاده کنید.

۳/ سیستم ایمنی شما را تقویت میکند:

 لیمو حاوی مقادیر بالای ویتامینC میباشد که سبب تقویت سیستم ایمنی بدن میشود. همچنین گردش خون در بدن را افزایش میدهد.

 

۴/ بی خوابی را رفع میکند:

استفاده از لیمو به افرادی که دچار بی خوابی شده اند توصیه میشود و میتواند یک خواب شبانه ی راحت را به شما هدیه بدهد.

 

اسانس لیمو

 

۵/ از ناخن و مو مراقبت میکند:

بسیاری از افراد برای اینکه مو و ناخن های براق داشته باشند از اسانس لیمو استفاده میکنند. همچنین لیمو در کاهش شوره ی سر موثر میباشد و تمام کاری که شما باید انجام دهید این میباشد که یک قطره اسانس را به بطری اسپری بیفزایید و برای رفع شوره ی سر استفاده کنید , و برای سلامتی ناخن های خود کافی است , اسانس را بر ناخن های خود بمالید.

 

۶/ آسم را درمان میکند: 

این یک واقعیت شناخته شده است که لیمو , برای درمان آسم مفید است , زیرا استنشاق عطر لیمو میتواند سینوس های بینی را برطرف کند و سبب بهبود جریان هوا شود.

 

۷/ تب را کاهش میدهد:

اسانس لیمو در برابر بیماری های عفونی مانند: مالاریا , تیفوئید و تب بسیار موثر است.

 

۸/ در کاهش وزن موثر است:

اسانس لیمو میتواند سبب کاهش وزن شود زیرا انواع مرکبات از جمله لیمو حاوی مقدار زیادی لیمونن(یک ترمیب ارگانیک)میباشد که میتواند لیپولیز را فعال کند و سبب چربی سوزی شود.

 

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 8 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع سلامتی , طب سنتی , گیاهان دارویی | 848 بازدید

اسانس لیمو | آشنایی با فواید شگفت انگیز اسانس لیمو برای بدن
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است