آنفلوانزای مرغی چیست ؟ آیا درمانی برای این نوع آنفولانزا وجود دارد ؟

آنفلوانزای مرغی ناشی از نوع ویروس آنفلوانزا است. این به طور مستقیم بر انسان تاثیر نمی گذارد، اما زمانی که آن را انجام می دهد، آن را مانند یک بیماری همه گیر گسترش می یابد و حتی می تواند مرگبار باشد. افراد مبتلا به این ویروس معمولا در نزدیکی پرندگان آلوده قرار دارند . علائم آنفلوانزای مرغی به تدریج ایجاد می شود و سرفه، استفراغ، حالت تهوع، اسهال، تب، ضعف عضلانی و عفونت چشم مشاهده می شود.

 

آنفلوانزای مرغی

 

این امر می تواند ناشی از تماس نزدیک با مدفوع، ادرار و تخلیه مایع آلوده از بینی و چشم پرندگان آسیب دیده مانند مرغ ها، غازها، بوقلمون ها و اردک ها باشد. خوردن گوشت و تخم مرغ  پرندگان آلوده خطرناک نیست، زیرا آن پخته شده است و بیشتر مواد مضر را می کشد.اگر آنفلوانزای مرغی بلافاصله درمان نشود، می تواند منجر به عوارض بیشتری مانند پنومونی، نارسایی تنفسی و کلیه و برخی مشکلات قلبی عروقی شود. در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید آنفولانزای مرغی را در خانه درمان کنید.

 

درمان آسان خانگی برای آنفلوانزای مرغی :

چای سبز :

چای سبز دارای خواص ضد ویروسی و ضد باکتری است. در طول عفونت آنفولانزای مرغی، آنزیم شناخته شده به نام نورامینیداز توسط عوامل عفونی آزاد می شود . چای سبز به مهار انتشار این آنزیم کمک می کند و به نوبه خود مانع از رشد و تکثیر عامل عفونی می شود.

شما باید حداقل ۶ تا ۷ فنجان چای سبز را روزانه بخوانید تا نتایج را شاهد باشید.

 

آنفلوانزای مرغی

 

ویتامین C :

ایمنی شما باید در زمان عفونت زیاد باشد . اطمینان حاصل کنید که مکمل های ویتامین C کافی دریافت کنید. اگر با مکمل ها راحت نیستید، برخی از قطره های آب لیمو را به چای سبز خود اضافه کنید و آن را در طول روز بخورید.

مرکبات و آب میوه نیز منبع خوبی برای تقویت ایمنی شما هستند. اطمینان حاصل کنید که غذاهای مناسب را می خورید .

 

هیدراته بودن بدن :

اگر از استفراغ و اسهال رنج می برید، در طول روز خود را به اندازه کافی هیدراته نگه دارید. نوشیدن حداقل ۱۰ لیوان آب برای جبران از دست دادن آب در هنگام استفراغ. سعی کنید آب و یا سوپ های گرم نیز داشته باشید. آنها با توجه به تغذیه و محتوای آب خوب هستند.

 

remedies-for-bird-fluآنفلوانزای مرغی

 

سیر :

سیر یکی از بهترین داروهای خانگی برای آنفلوانزای مرغی است. دارای خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی است که در درمان بیماری آنفلوانزای پرندگان که توسط یک ویروس ایجاد می شود، موثر است. بهترین راه مصرف سیر در ابتلا به آنفلوانزای مرغی این است که ابتدا آن را بشویید و سپس آن را خام مصرف کنید.

 

 

مترجم یک دکتر

منبع : natural-homeremedies.com

ارسال شده در تاریخ 13 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , طب سنتی | 771 بازدید

آنفلوانزای مرغی چیست ؟ آیا درمانی برای این نوع آنفولانزا وجود دارد ؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است