آنتی اکسیدان |کدام خوراکی ها دارای آنتی اکسیدان فراوان میباشند؟

آنتی اکسیدان ها برای سلامتی بدن شما ضروری هستند. هنگامی که بدن شما به میزان کافی آنتی اکسیدان دریافت کند میتواند با رادیکال های آزاد مبارزه کند و در صورتی که به میزان کافی آنتی اکسیدان دریافت نشود به سلول های پوستی آسیب وارد میشود.

آنتی اکسیدان1

 

کدام خوراکی ها دارای آنتی اکسیدان فراوان میباشند؟

۱/ قهوه بنوشید:

بسیاری از افراد نمی دانند که قهوه , منبع آنتی اکسیدان میباشد و فقط هنگامی که میخواهند مدت زمان زیادی را بیدار بمانند قهوه مینوشند.‌
همچنین قهوه از افزایش وزن جلوگیری میکند و باعث میشود سطح کلسترول در بدن شما کاهش یابد.

۲/ بروکلی را فراموش نکنید:

یکی از از منابع آنتی اکسیدان , کلم بروکلی میباشد و میتواند ژن هایی که ممکن است به سرطان منتهی شوند را از بین ببرد و حتی سلول های سرطانی را نابود کند.

 

۳/ گل کلم بخورید:

گل کلم حاوی آنتی اکسیدانی به نام آنتوسیانین است که سبب از بین رفتن رادیکال های آزاد در بدن میشود و حافظه ی کوتاه مدت را بهبود میبخشد و از دیابت و بیماری های قلبی جلوگیری میکند.

 

آنتی اکسیدان

 

۴/ زغال اخته میل کنید:

زغال اخته حاوی آنتوسیانین (آنتی اکسیدانی که مسئول کاهش سطح کلسترول و فشار خون و جلوگیری از بیماری های قلبی میباشد) است و میتواند کاهش عملکرد مغز را که به علت پیری اتفاق می افتد به تأخیر بیندازد.

۵/ قارچ سفید به برنامه ی غذایی خود بیفزایید:

قارچ سفید حاوی آنتی اکسیدانی میباشد که به درمان سرطان کمک میکند و به عنوان عامل ضد پیری برای پوست به کار میرود.

 

۶/ پسته بخورید:

پسته سرشار از فلاونوئیدها میباشد که با رادیکال های آزاد مبارزه میکند و سبب افزایش سیستم ایمنی بدن میشود و پیری را به تأخیر می اندازد.

 

۷/ توت فرنگی نوش جان کنید:

توت فرنگی سرشار از ویتامینCمیباشد و رنگ قرمز خود را از آنتوسیانین دریافت میکند که یک نوع آنتی اکسیدان است و با رادیکال های آزاد در بدن مبارزه میکند.
آنتوسیانین ها محتوای چربی های بدخیم(کلسترول بد) را در بدن کاهش نمیدهند بلکه باعث افزایش سطح کلسترولِ خوب میشوند و با بیماری های قلبی مبارزه میکنند.

 

آنتی اکسیدان

 

۸/ دانه های کتان را فراموش نکنید:

دانه های کتان را به صورت خام بخورید تا بیشتر از خواص آن بهره ببرید. این دانه های کوچک غنی از فیبر میباشند و حاوی آنتی اکسیدانی به نام لیگناها هستند که این آنتی اکسیدان بسیار شبیه به استروژن میباشد و خود را به عنوان استروژن پنهان میکنند و با رادیکال های آزاد مبارزه میکنند. همچنین دانه های کتان سبب کاهش کلسترول بد میشوند.

۹/ گیلاس میل کنید:

گیلاس سرشار از پتاسیم میباشد و در تنظیم فشارخون موثر است. گیلاس سرشار از آنتی اکسیدان های کورستین و آنتوسیانین میباشد که سبب تقویت بدن در مبارزه با رادیکال های آزاد میشود.

 

آنتی اکسیدان

 

۱۰/ سیب بخورید:

در صورتی که روزی یک عدد سیب بخورید از بیماری های زیادی در امان خواهید ماند. پوست سیب حدود ۸۰درصد آنتی اکسیدان میباشد بنابراین پوست سیب را دور نیندازید و آن را میل کنید.

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 9 سپتامبر 2018 توسط آلما میر با موضوع سلامتی , طب سنتی | 899 بازدید

آنتی اکسیدان |کدام خوراکی ها دارای آنتی اکسیدان فراوان میباشند؟
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است