آلزایمر ، علائم هشدار دهنده که به شما میگوید دارید به آلزایمر مبتلا میشوید

هنگامی که  آلزایمر به سراغ شما می آید تشخیص زود هنگام  آن مهم است. در اینجا ۱۰ نشانه هشدار اولیه ابتلا به آلزایمر وجود دارد. این اطلاعات جایگزین مشاوره پزشکی حرفه ای نیست. اما می تواند به شما در تشخیص کمک کند.

علائم هشدار دهنده که به شما میگوید دارید به آلزایمر مبتلا میشوید:

 آلزایمر .

۱٫ از دست دادن حافظه که زندگی روزمره را مختل می کند

از دست دادن حافظه کوتاه مدت یکی از شایع ترین نشانه های بیماری آلزایمر  است. افرادی که مبتلا به آلزایمر هستند، ممکن است سؤالات مشابه را مطرح کنند و اغلب تاریخ و رویدادهای مهم را فراموش کنند. آنها ممکن است شروع به تکیه بر اعضای خانواده، دوستان برای یادآوری بیاورند.

 

۲٫ چالش ها در برنامه ریزی یا حل مشکلات

افراد مبتلا به آلزایمر اولیه اغلب با تمرکز و کار با اعداد مشکل دارند. آنها ممکن است به سختی بتوانند برنامه ای را دنبال کنند و یا دستورالعملی آشنا را پیدا کنند یا راه حل هایی برای مشکلات رایج پیدا کنند.

 

۳٫ دشواری تکمیل کارهای آشنا در خانه یا در محل کار

افراد مبتلا به آلزایمر اولیه ممکن است به دشواری وظایف روزمره را انجام دهند، وظایفی که آنها می توانستند تقریبا بدون تفکر انجام دهند. ممکن است نتوانند رانندگی کنند.

 

۴٫ سردرگمی با زمان یا مکان

اشتباه در مورد گذشت زمان، علائم هشداردهنده آلزایمر است. افراد مبتلا به آلزایمر اولیه ممکن است از تاریخ و فصول گذشته آگاه نباشند و ممکن است دچار مشکل در درک چیزهایی باشند که در آینده اتفاق می افتد . آنها ممکن است فراموش کنند که کجا هستند و چگونه به آنجا آمده اند.

 

۵٫ مشکل با دید و روابط فضایی

بیماری آلزایمر اولیه ممکن است باعث مشکلات بینایی شود. در بعضی موارد، افراد مبتلا به بیماری دچار مشکلات خواندن، قضاوت در فاصله یا تعیین رنگ یا کنتراست می شوند. ادراک نیز می تواند تحت تاثیر قرار گیرد .

 

۶٫ مشکلات با کلمات در صحبت کردن یا نوشتن

افراد مبتلا ممکن است دچار مشکل در گفتگو شوند. آنها اغلب کلمات خود را تکرار می کنند و یا با واژگان مبارزه می کنند. مشکل پیدا کردن کلمه مناسب و یا استفاده از کلمات اشتباه ،توفق در صحبت کردن و فراموشی حرف های خود نشانه های دیگر این بیماری است.

 

۷٫ همه چیز را نابود کنند

افراد مبتلا ممکن است اشیا را در مکان های غیر معمول قرار دهند . به عنوان مثال کلید ماشین در یخچال و فریزر. آنها اغلب قادر به پیدا کردن وسایل خود نیستند  و بخاطر چیزهایی که از دست داده اند ممکن است دیگران را به سرقت متهم کنند.

 

۸٫ از دست دادن قدرت قضاوت

ناتوانی در قضاوت خوب و تصمیم گیری خوب می تواند یک نشانه هشدار اولیه باشد.

 

۹٫ اخراج از کار یا فعالیت های اجتماعی

تغییرات در عملکرد ذهنی می تواند برای افراد مبتلا به بیماری دشوار باشد تا در همان سطح مشارکت در پروژه های کار، فعالیت های اجتماعی، فعالیت های تفریحی و سرگرمی ها ادامه یاند. خروج از فعالیت ها می تواند نشانه ای از علائم اولیه باشد.

 

۱۰٫ تغییرات در خلق و خوی و شخصیت

در مراحل اولیه آلزایمر افراد اغلب دچار اضطراب، اشتباه، افسرده، ترس و مشکوک می شوند. ممکن است به راحتی باعث ناراحتی و تحریک پذیری شوند.

 

منبع : healthcommunities.com

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

همه چیز درباره ی بیماری فراموشی

 

ارسال شده در تاریخ 20 جولای 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع روانشناسی , سلامت روان , سلامتی , مغز و اعصاب | 871 بازدید

آلزایمر ، علائم هشدار دهنده که به شما میگوید دارید به آلزایمر مبتلا میشوید
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است