آشنایی با مزایای شگفت انگیز ترشی و اثرات جانبی آن برای بدن

ترشی در سراسر جهان محبوب است. در ترشیجات سنتی، سبزیجات و میوه ها در آب نمک یا شور فرو ریخته می شوند. قبل از انتقال غذا به سرکه، آن را می توان در آب نمک فرو برد تا رطوبت مواد غذایی را کاهش دهد. در ترشیجات تجاری، نگهدارنده مانند EDTA یا بنزوات سدیم ممکن است اضافه شود. این امر عمر مفید ترشی را افزایش می دهد، در حالی که در فرآوری، مواد غذایی مورد استفاده برای ترشیجات ، تولید کننده نگهدارنده همه را به خود اختصاص می دهد. این مزایای بسیار زیادی برای سلامتی دارد اما ترشیجات باید به صورت آرام مصرف شوند زیرا عوارض جانبی نیز وجود دارد.

 

 ترشی

 

 

ارزش تغذیه ترشی

بر اساس گزارش NSDA، ترشیجات حاوی انرژی، رطوبت، چربی، پروتئین ، کربوهیدرات، قندها و الیاف رژیمی است. جدا از این، ترشی در مواد معدنی غنی است . ترشیجات همچنین شامل ویتامین C ، ریبوفلاوین، تیامین، ویتامین B-6، ویتامین A ، ویتامین B-12، نیاسین ، ویتامین D ، ویتامین E و ویتامین K هستند.

  • حقایق تغذیه در هر ۱۴۳ گرم
  • ۱۷کالری
  • ۱۲۵۱ میلی گرم سدیم
  • ۴ گرم کربوهیدرات
  • ۱ گرم پروتئین
  • ۵٪ویتامین A
  • ۰٫۰۶کلسیم
  • ۲٪ویتامین C
  • ۳٪آهن

 

مزایای بهداشت ترشی

حاوی آنتی اکسیدان ها است

ترشیجات غنی از آنتی اکسیدان ها هستند در ترشی میوه ها و سبزیجات بدون هیچ پخت و پز ذخیره می شوند بنابراین ترشیها منابع غنی از آنتی اکسیدان ها هستند که تمایل دارند با رادیکال های آزاد مبارزه کنند و روند پیری را تغییر دهند. غذاهای غنی از آنتی اکسیدان می توانند سلامت ما را حفظ کنند و از اثرات متابولیسم سلولی جلوگیری کنند

 

جلوگیری از مشکلات گوارشی

خوردن ترشیجات می تواند شما را از مسائل گوارشی نجات دهد. باکتری های پروبیوتیک یا باکتری های دوستانه که بخشی از سیستم گوارش انسان را تشکیل می دهند، در هضم غذا کمک می کنند.

 

مواد معدنی حیاتی

ترشیجات بدن شما را با مواد معدنی و ویتامین های حیاتی تامین می کنند. ترشی تازه از گیاهان مختلف مفید مانند برگ کاری ، گشنیز ، جعفری ، اسفناج ساخته شده است .  ترشی تازه از ویتامین A، C، K و Folate و مواد معدنی ضروری مانند کلسیم ، آهن و پتاسیم غنی است .

 

 ترشی

 

ایمنی را ایجاد می کند

ترشیهای حاوی مواد مغذی حیاتی، ترشیجات ویتامین ها و مواد معدنی غنی از بدن هستند که از بیماری های مختلف محافظت می کنند. این می تواند استخوان ها، سیستم ایمنی بدن، کم خونی را درمان کند ، از بینایی محافظت کند و از چندین مشکل دیگر جلوگیری کند.

 

سطح قند را کاهش می دهد

ترشیجات بر پایه سرکه می تواند در کاهش سطح قند خون و بهبود هموگلوبین خون در بیماران دیابتی کمک کند. این به طور مستقیم به کنترل دیابت کمک می کند. در واقع، حضور اسید استیک در کنترل قند کمک می کند.

 

سلامت کبد را بهبود می بخشد

ترشیجات نیز دارای ویژگی حفاظتی است که از کبد محافظت می کند. ترشی گوجه فرنگی به طور عمده در بهبود سلامت کبد کمک می کند.

 

کمک در بارداری

زنان باردار دلایل خوبی برای گرده افشانی دارند. تهوع و استفراغ در سه ماهه اول بارداری بسیار شایع است که می توان با مصرف ترشی، رها شوند.

 

 ترشی

تقویت ایمنی

ترشی می تواند فعالیت سیستم ایمنی بدن را تقویت کند تا از سرطان سینه جلوگیری کند . برخی از انواع خاص ترشی ممکن است از بیماری های سرطانی جلوگیری کنند.

 

استفاده از ترشی

خوردن ترشیجات راه عالی برای افزودن مواد مغذی بیشتری در رژیم غذایی است . میوه ها و سبزیجات برای تهیه ترشی استفاده می شود که مزایای سلامتی زیادی را ارائه می دهد. ترشی تقویت کننده تمرینات سخت است. ترشی انواع مختلفی از کاربردهای جالب دارد.

 

اثرات جانبی و آلرژی ترشی

ترشیجات برای سلامتی خوب است، اما تنها زمانی که به اندازه مصرف می شود.  نمک زیاد در ترشیجات خطر ابتلا به فشار خون بالاو همچنین بیماری قلبی را افزایش می دهد. بهتر است از مصرف ترشیهای تجاری جلوگیری شود زیرا آنها با استفاده از مواد شیمیایی مختلف که برای سلامتی مضر هستند آماده می شوند.

 

 

lybrate.com

ارسال شده در تاریخ 21 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع تغذیه , دسته‌بندی نشده , طب سنتی | 636 بازدید

آشنایی با مزایای شگفت انگیز ترشی و اثرات جانبی آن برای بدن
5 از 100 رای

مطالب مرتبط

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است