آشنایی با روش های درمان پارکینسون با استفاده از مواد طبیعی

درمان پارکینسون _ پارکینسون یک اختلال مزمن است که موجب اختلال در راه رفتن و عدم تعادل میشود. گزارش شده است که علائم ‌پارکینسون از فردی به فرد دیگر متفاوت است و این بیماری عمدتا ناشی از کاهش سطح هورمون دوپامین میباشد.

 

درمان پارکینسون

آشنایی با روش های درمان پارکینسون با استفاده از مواد طبیعی

۱/ از مصرف بیش از حد آهن اجتناب کنید:

مسمومیت به وسیله فلزات سنگین یکی از علل اصلی بیماری پارکینسون میباشد به همین دلیل باید از مصرف بیش از حد آهن خودداری کنید.

۲/ مواد غذایی مناسبی را انتخاب کنید:

دوپامین یک انتقال دهنده ی عصبی است که عمدتا مسئول بهبود خلق و خو میباشد , ‌پارکینسون اغلب نتیجه کمبود دوپامین است. خوردن غذاهایی که باعث تولید دوپامین و کاهش علائم پارکینسون میشوند بسیار مفید میباشند. این غذاها عبارتند از تخم مرغ , روغن نارگیل , آجیل و امگا۳ .

۳/ میوه ها و سبزیجات تازه و خام بخورید:

میوه های تازه و سبزیجات آلی میتوانند تا حد زیادی مواد مغذی موردنیاز بدنتان را تامین کنند. این مواد مغذی شامل : آنتی اکسیدان ها , آنزیم ها , فلاونوئیدها , اسیدهای آمینه و فیبرها میباشند. این موارد میتوانند به هضم غذا کمک کنند و از آسیب های گوارشی و روده ای جلوگیری کنند و تاثیر مثبتی بر روی درمان پارکینسون بگذارند.

درمان پارکینسون

۴/ بدنتان را از سموم پاک کنید:

در محیط اطراف ما طیف گسترده ای از سموم , آفت کش ها , موادغذایی مصنوعی و … وجود دارند که میتوانند به سلول های بدن آسیب برسانند به همین دلیل شما نیاز به مصرف غذاهایی دارید که دستگاه گوارش و کبد شما را پاک کنند و از ایجاد علائم پارکینسون حلوگیری کنند.

۵/ منیزیم مصرف کنید:

منیزیم یک مکمل ایده آل است که میتواند به درمان پارکینسون کمک کند. رسوب سموم , فلزات سنگین و کلسیم ناشی از مصرف کم منیزیم میباشند به همین دلیل توصیه میشود منیزیم به میزان لازم در اختیار بدنتان قرار دهید.

 

۶/ مصرف امگا۳ را افزایش دهید:

امگا۳ در افزایش سطح دوپامین و کاهش سطح التهاب در مغز بسیار موثر است. مواد غذایی سرشار از امگا۳ باید حداقل ۳ بار در هفته استفاده شوند تا بتوانید نتایج آنها را در درمان پارکینسون ببینید. آجیل و دانه ها یکی از منابع غنی امگا۳ هستند که میتوانند به درمان پارکینسون کمک کنند.

 

درمان پارکینسون

۷/ چای سبز بخورید:

چای سبز دارای فلاونوئید و آنتی اکسیدان هایی میباشد که میتواند با رادیکال های آزاد مبارزه کننگد و سطح دوپامین را افزایش دهد و به این وسیله به درمان پارکینسون کمک کند. مصرف ۳ فنجان چای سبز در روز برای کاهش علائم پارکینسون کافی است.

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 7 اکتبر 2018 توسط آلما میر با موضوع درمان , طب سنتی , گیاهان دارویی | 706 بازدید

آشنایی با روش های درمان پارکینسون با استفاده از مواد طبیعی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است