آشنایی با راه های بهبود سرگیجه با استفاده از مواد طبیعی

هر فردی ممکن است سرگیجه را تجربه کند اما در صورتی که این سرگیجه به طور مداوم اتفاق بیفتد نیازمند بررسی توسط پزشک میباشد. در این مجله چند درمان طبیعی برای بهبود سرگیجه را ارائه میدهیم که افرادی که گاهی به سرگیجه مبتلا میشوند میتوانند از این روش ها برای بهبود سرگیجه استفاده کنند.

بهبود سرگیجه.

 

آشنایی با راه های بهبود سرگیجه با استفاده از مواد طبیعی:

۱/ زنجبیل را امتحان کنید:

زنجبیل به عنوان یک درمان اثبات شده برای بهبود سرگیجه , کمک به جریان خون به مغز و کاهش تهوع مورد استفاده قرار میگیرد. شما میتوانید از چای زنجبیل برای بهبود سرگیجه استفاده کنید.

 

بهبود سرگیجه

 

۲/ دارچین بخورید:

افرادی که به علت قند خون بالا به سرگیجه دچار میشوند میتوانند برای بهبود سرگیجه از دارچین استفاده کنند.شما میتوانید کمی دارچین را با آب ترکیب کنید و بنوشید. (دقت داشته باشید در صورتی که برای کنترل دیابت خود از دارو استفاده میکنید , دارچین با این داروها تداخل نداشته باشد).

 

بهبود سرگیجه

۳/ از مکمل های آهن استفاده کنید:

افرادی که از کم خونی رنج میبرند در معرض ابتلا به سرگیجه هستند. مصرف غذاهای غنی از آهن یا استفاده از مکمل آهن میتواند میزان گلبول های قرمز را افزایش دهد و کم خونی را درمان کند.

 

۴/ شکلات تیره استفاده کنید:

افرادی که سطح کورتیزول در خونشان بالاتر از حد نرمال است بیشتر در معرض سرگیجه قرار میگیرند و میتوانند برای درمان سرگیجه از شکلات تیره استفاده کنند.

 

بهبود سرگیجه

۵/ چای بابونه بنوشید:

اضطراب میتواند سرگیجه را ایجاد کند . افرادی که به علت اضطراب دچار سرگیجه میشوند میتوانند از چای بابونه برای درمان اضطراب خود استفاده کنند.

 

منبع:
naturalfoodseries.com

ارسال شده در تاریخ 6 اکتبر 2018 توسط نرجس ردایی با موضوع درمان , طب سنتی | 707 بازدید

آشنایی با راه های بهبود سرگیجه با استفاده از مواد طبیعی
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است