آرامش فکری چیست؟ راه های رسیدن به آرامش فکری چیست؟

آرامش فکری , احساسی میباشد که باعث میشود در شما هیچ گونه ترس , اضطراب و تنش وجود نداشته باشد. چنین لحظه هایی هیچگاه نادر نبوده است و شما در گذشته این لحظه ها را بسیار تجربه کرده اید.

سوال این است که راه های رسیدن به آرامش فکری چیست؟ و مهم تر از همه چگونه در زمان مشکلات و مصیبت , آرامش فکری و ذهنی خود را حفظ کنیم؟

 

آرامش فکری

 

شما همچنین ممکن است بپرسید آیا این امکان وجود دارد که باعث شود آرامش فکری به یک عادت تبدیل شود و همیشه از آن لذت ببریم؟ در این مجله به معرفی چند راه میپردازیم که آرامش فکری را به شما هدیه میدهند.

 

راه های رسیدن به آرامش فکری چیست؟

۱/ زمان کمتری را صرف خواندن روزنامه و یا تماشای اخبار کنید زیرا بیشتر این خبرها منفی هستند و در شما احساس ترس و اضطراب به وجود می آورند.

۲/ ساعاتی را به پیاده روی اختصاص دهید. پیاده روی به خصوص اگر در طبیعت باشد یکی از روش های عالی برای رسیدن به آرامش فکری میباشد. پیاده روی کردن در کنار ساحل نیز گزینه خوبی میباشد.

 

آرامش فکری

 

۳/ با افراد منفی مکالمه نداشته باشید زیرا انرژی منفی بدون اینکه شما متوجه شوید بر ذهنتان تأثیر منفی میگذارد و روحیه ی شما را تخریب میکند.

۴/ هر چیزی که باعث آرام شدن ذهنتان میشود و به شما آرامش میدهد را یادداشت کنید تا بتوانید در مواقعی که دچار تنش شده اید آنها را اجرا کنید.

همچنین عالی میشود اگر به اطرافیانتان بگویید چه چیزهایی شما را ناراحت میکند , در این صورت این افراد با ویژگی های شخصیتی شما بیشتر آشنا میشوند و همین عامل در کسب آرامش فکری بسیار موثر میباشد.

۵/ اگر به فعالیت های خیرخواهانه علاقه دارید پیشنهاد میکنیم در یک موسسه خیریه عضو شوید و تمام انرژی خود را برای کمک به دیگران به کار گیرید. به شما قول میدهیم در زمان اندک , تأثیرات شگرف آن را مشاهده کنید.

 

آرامش فکری

۶/ عذرخواهی کردن را یاد بگیرید. اگر شما اشتباهی کرده اید یاد بگیرید عذرخواهی کنید در این صورت میتوانید تأثیر آن را بر روحیه ی خود ببینید.

۷/ یاد بگیرید که ببخشید و فراموش کنید. داشتن کینه از دیگران بیش از اینکه به فرد مقابل آسیب برساند , به شما آسیب میرساند و سبب میشود در شما تنش به وجود آید.

 

آرامش فکری

 

۸/ حسادت را کنار بگذارید و عزت نفس خود را تقویت کنید زیرا حسادت و عزت نفس پایین باعث میشوند که با موانع بیشتری برای رسیدن به آرامش فکری روبه رو شوید.

۹/ بپذیرید که چیزی تغییر نمی کند. البته منظور ما آن دسته از فعالیت هایی میباشند که فراتر از کنترل میباشند. یاد بگیرید که با شرایط کنار بیایید و از آن ها لذت ببرید.

۱۰/ تنها نمانید. البته این حرف به این معنا نیست که همه ی وقت خود را در اختیار دوستان و آشنایان قرار دهید زیرا انسان گاهی به تنهایی احتیاج دارد اما سعی نکنید ساعات زیادی را به انزوار اختصاص دهید.

۱۱/ یاد بگیرید که چگونه ذهن خود را آرام کنید. تمریناتی وجود دارند که به شما کمک میکنند به آرامش فکری برسید که میتوان به تمرینات مدیتیشن و یوگا اشاره کرد.

 

 

منبع:
tinybuddha.com

successconsciousness.com

ارسال شده در تاریخ 1 اکتبر 2018 توسط آلما میر با موضوع روانشناسی , طب سنتی | 901 بازدید

آرامش فکری چیست؟ راه های رسیدن به آرامش فکری چیست؟
5 از 100 رای

اطلاعات پزشکی

اخبار پزشکی یکی از مهمترین اطلاعاتی است که امروزه باید تا حدودی از آن برخوردار باشیم. برای این منظور ما به یک بانک اطلاعات پزشکی نیاز داریم، هدف از آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. که با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. مجله پزشکی دانشی را در اختیار شما قرار میدهد که بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف سایت پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌ حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است. تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته‌ است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته‌ است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط اخبار پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده‌است) طی شد. در رنسانس با بهره‌ گیری از اطلاعات پزشکی عمومی  و اطلاعات پزشکی روز پیشرفت‌ های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به‌طوری‌ که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول‌ کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده‌است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانونمند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانونمندسازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند. در سایت پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند. در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و …)، رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود. امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این حال کما کان ارائه خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه بهداشتی، با تمرکز روی اطلاعات پزشکی و سلامت و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح دوم و سوم که خدمات پزشکی تخصصی‌تر را ارائه می‌دهند ارجاع می‌شوند. مجله پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامتی سعی در رفع این نقیصه را دارند.

©یک دکتر / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است